Koszalin Otelleri

En uygun Koszalin otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Koszalin otellerini listele.

Koszalin Hakkında

Polonya’nın kuzey batısındaki Orta Pomerania bölgesinin en büyük şehri olan Koszalin’de, 2012 verilerine göre yaklaşık 110 bin kişilik bir nüfus yaşıyor. Baltık Denizi’nin 12 kilometre güneyine yerleşmiş olan şehir, Dzierżęcinka Nehri ile kesişiyor. Chelmska tepesindeki şehir, tarih öncesinde Pagan ibadet yeri iken, sonradan Papa John Paul II tarafından kutsal kabul edilen bir kule yapılarak günümüzde de bir hac yeri olarak varlığını sürdürüyor.

Koszalin şehrinin en karakteristik özelliği, 14. yüzyılda yapılmış olan St. Mary’s Katedrali olarak biliniyor. Katedralin önünde John Paul II’nin anısına bir anıt bulunuyor. Şehirde teknoloji, turizm, eğitim üzerine çok sayıda üniversite olmakla birlikte, Amerikan futbolu, tenis, rugby, futbol, basketbol ve motor sporlarında olan şehirde spor alanına oldukça önem veriliyor.

Okyanusal iklim tipi ve nemli karasal iklimin yaşandığı şehirde kışlar soğuk ve karlı geçerken, yazlar ılık ve yağmurlu geçiyor. Yıl boyunca çok az güneş gören şehirde, günlük ortalama sıcaklık değeri yaz aylarında 16 dereceyi bulurken, kış aylarında ise -1 dereceye kadar düşüyor.

x