Kortrijk Otelleri Ara

En uygun Kortrijk otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kortrijk otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kortrijk Hakkında

Kortrijk, Belçika’nın Flaman bölgesinin önemli bir ticari şehridir. West Vlaanderen’e bağlı şehrin anlamın zengin yoldur. Önemli şehirlerin arasında tarih boyunca ticaret yolu olmuştur. Leie nehri kenarına kurulmuş şehir, Belçika’nın Fransa sınırına yaklaşık 24 km uzaklıktadır. Fransa’nın Lille şehriyle komşudur.

Tekstil sanayisi gelişmiş bir şehirdir. Kentte ayrıca Leuven Katolik Üniversitesi de eğitim vermektedir. Kortrijk’in yaklaşık 75 bin nüfusu vardır küçük bir kenttir. Şehirde Kortrijk Broel Kuleleri, Eski Kadın Manastırı, Beguinage Müzesi, Groeninge Anıtı, Leie Nehri Köprüsü, Kortrijk Schouwburg Tiyatrosu, Groeninge Kapısı, Sint Maartenskerk Kilisesi, Belediye Binası gibi yerler gezilebilir.

Şehirde yazlar sıcak kışlar ise soğuk ve yağışlı geçer. Gezmek için en güzel zamanlar bahar ve yaz aylarıdır. Kortrijk’ten Belçika’nın bir diğer ünlü şehri Gent’e ya da Fransa’nın Lille şehrine rahatlıkla gidebilirsiniz. Kentte Kortrijk Wevelgem Havaalanı hizmet verir. Yine Belçika 1. Ligi takımlarından Wikings Kortrijk de şehre futbol takımıdır.