Kongo Cumhuriyeti Otelleri Ara

En uygun Kongo Cumhuriyeti otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kongo Cumhuriyeti otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kongo Cumhuriyeti Hakkında

Batı Afrika’da, Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Kongo Cumhuriyeti’nin batısında Gabon, kuzeyinde Kamerun ve Orta Afrika Cumhuriyeti, doğusunda Zaire, güneybatısında Atlas Okyanusu ile Demokratik Kongo Cumhuriyeti, güneyinde ise Angola bulunuyor.

Eski bir Fransız sömürgesi olan Kongo Cumhuriyeti’nin bugünkü yerinde eskiden Kongo Krallığı hüküm sürüyordu. 16. yüzyılda Kongo Krallığı, tarihinin en parlak dönemine ulaşmıştı fakat bu asırdan sonra krallık, iç karışıklıklar ve savaşlardan dolayı büyük bir hızla çökmeye başladı. Daha sonra Avrupalıların gelip yerleşmesiyle yıkılan ve Fransa gibi diğer güçlü ülkelerin boyunduruğu altında var olmaya devam eden Kongo Krallığı, 15 Ağustos 1960 senesinde ise bağımsızlığını ilan etti.

Bir diğer adı Kongo Halk Cumhuriyeti olan ülke, 12 farklı bölgeden meydana geliyor. Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti ve aynı zamanda en gelişmiş şehri ise Brazzaville. Ülkenin hem ekonomi hem turizm anlamında diğer önemli şehirleri arasında ise Ouesso, Ouvando, Pointe-Noire yer alıyor.

Ülkenin resmi dili Fransızca olmasına rağmen Kikongo, Lingala ve Monokutuba gibi diğer yerel diller ve lehçeler de mevcut. Buteke, Bakonga, M’Bachive ve Sangha olmak üzere 4 farklı etnik gruptan meydana gelen Kongo Cumhuriyeti’nin nüfusu yaklaşık 3 milyon. Çoğunluğunu Fransız kökenli Avrupalıların oluşturduğu ülke halkının yaklaşık %40’ı kırsal alanların aksine de şehirlerde yaşıyor.Ülkede kullanılan para birimi ise Afrika Doları.

Ekonomik anlamda sadece tek bir sektöre bağlı kalmayan Kongo Cumhuriyeti’nin en çok gelir sağladığı endüstri sektöründe tarım ve el sanatları başrolü oynuyor. Aynı zamanda petrol yatakları sayesinde gelişmiş bir ekonomiye sahip olan ülkede petrol, başlıca ihracat ürünlerinden biri. Değerli madenler yönünden de oldukça zengin olduğu için ülkeye yapılan dış yatırımlar da bir hayli fazla. Ülkenin en çok ihraç ettiği madenler ise demir cevheri, kurşun, kalay, çinko ve bakır.

Ekonomisinin tarım temelli olduğu ülke, ekime elverişli toprakları yönünden zengin olsa da hala birçok bölgelerinde ilkel tarım metotları kullanılıyor. Başlıca tarım ürünleri arasında yağ palmiyesi, manyok, yer fıstığı, şekerkamışı, kauçuk, tatlı patates, muz, tütün, kakao ve kahve yer alıyor. Tarıma en çok elverişli yerlerin başında gelen Niari Vadisi, turizm sektörü açısından da önemli ve her yıl önemli sayıda ziyaretçi çekiyor.

Kongo’nun kuzey kısmından ekvator çizgisi geçiyor ve bu durum ülke genelinde ekvator ikliminin hüküm sürmesine neden oluyor. Sıcaklıkların yüksek olduğu ve yağışın fazla yaşandığı Kongo Cumhuriyeti ekvatorda yer aldığı için yıl boyunca sıcaklık ve nem oranları değişiklik gösteriyor. Ülkede gündüz sıcaklıkları genelde 24 derece iken; geceleri 16-21 derece arasında değişiyor. Ülkede haziran ve ağustos ayları neredeyse hiç yağış almazken; mart, mayıs, ekim ve aralık ayları inanılmaz yağışlı geçiyor.

Ülkedeki geleneksel ve uluslararası festivallerin büyük bir çoğunluğu başkent Brazzaville’de düzenleniyor. Her yıl renkli görüntülere ev sahipliği yapan Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti Brazzaville’de düzenlenen ve en çok katılımcıya sahip olan popüler festivallerden bazıları; TAZAMA Film Festivali, her mayıs ayında gerçekleşen Feux de Brazza Müzik Festivali ve her temmuz ayında düzenlenen FESPAM Müzik Festivalleri.

Ülkede en çok yetiştirilen tarım ürünlerinden biri olan Manyok’un yaprakları ve suyuyla birlikte pişirilen et yemekleri ve özel balık spesiyalleri, Kongo geleneksel mutfağının yapıtaşlarını oluşturuyor. Genellikle ülkedeki her bölgenin geleneksel yemeği özel soslar eşliğinde servis ediliyor.

2013 senesinde yürürlüğe giren ve Türkiye ile Kongo Cumhuriyeti arasında imzalanan vize muafiyet anlaşması çerçevesinde Türk vatandaşları, belli bir süre zarfı için ülkeye giriş, çıkış yapmak ve kalmak için vize yükümlülüğünden muaf tutuluyor.

Kongo Cumhuriyeti’ne yapacağınız seyahatleriniz için en ekonomik uçak biletlerini karşılaştırıp, kolayca satın almak için Enuygun.com'dan yararlanabilirsiniz.

Kongo Cumhuriyeti Semtleri