Konaklı Otelleri

En uygun Konaklı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Konaklı otellerini listele.

Konaklı Hakkında

Antalya'nın Alanya ilçesine bağlı bir mahalle olan Konaklı Akdeniz kıyısında bir tatil yöresi olarak tanınır. Çok sayıda turistik tesisin bulunduğu Konaklı yaz dönemi boyunca hem yerli hem yabacı turiste ev sahipliği yapar. Öte yandan Konaklı ekonomisinde tarımın da turizm kadar etkili olduğu görülür.

Akdeniz ikliminin etkilerini en tipik haliyle yaşayan Konaklı'da uzun süren yaz dönemi sayesinde turizm sezonuna mayıs ayında başlar ve ekime kadar devam eder. Bu dönemde gündüz saatleri boyunca Konaklı plajlarında yoğun bir hareketlilik gözlemlenir. Gece hayatı için ise ilçe merkezine özellikle Alanya Limanı çevresine gitmek daha uygun olur. Adrenalin tutkunları için yörede yamaç paraşütü yapma olanağı bulunur. Ayrıca tatiline doğa ve kültür turizmini de eklemek isteyenler hem Konaklı hem de bağlı olduğu Alanya ilçesinde çok çeşitli alternatifleri değerlendirebilir. Alanya Kalesi, Damlataş Mağarası, Dim Mağarası, Fosforlu Mağara, Atatürk Evi Müzesi, Sapandere Kanyonu, Alara Kalesi ve Seyir Terası Konaklı ziyaretçilerine görmeleri tavsiye edilen belli başlı yerlerden bazıları.

Konaklı Antalya Havalimanı'na yaklaşık 125 km mesafede yer alıyor olsa da otobüs, taksi, kiralık araç, uçak firmalarının shuttle servisleri ve turizm firmalarının servisleri gibi çok sayıda vasıta alternatifi ile kolayca ulaşılabilir. Öte yandan Gazipaşa Alanya Havalimanı ile Konaklı arasındaki mesafe yaklaşık 55 km. Aynı ulaşım alternatifleri burası için de geçerli.

Konaklı Galeri

x