Komor Otelleri Ara

En uygun Komor otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Komor otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Komor Hakkında

Komorlar, diğer adıyla Komor Adaları, güneydoğu Afrika’da Hint Okyanusu üzerinde yer alan bir ada ülkesi. Ülkenin başkenti , aynı zamanda en gelişmiş ve büyük şehri olan Moroni.Komorlar uzun yıllar Fransız sömürgesi altında yaşamış bir ülke. Bu nedenle Fransız etkileri ülkede hâlâ etkin. Öte yandan Arap ve Güney Asya kültürlerinden de izler görmek mümkün.

Komorlar’da Komorca’nın yanı sıra Arapça ve Fransızca da konuşuluyor. Ülke mutfağı da çok kültürlü yapıdan etkilenmiş durumda. Tanıdık birçok yemeğin farklı pişirme teknikleri ile hazırlanmış hâlini burada bulabilirsiniz. Tropikal meyveler ise ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken yiyecekler. Okyanusta bir ada ülkesi olan Komorlar’da deniz mahsulleri de mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden.

Komorlar’da tropikal iklim hâkim. Yıl boyu sıcaklık değerleri 20 derecenin üzerinde ölçülüyor ve yılın her dönemi yağış görülüyor. Ülkede hayvancılık ve tarım yapılıyor. Özellikle tahıl, baharat ve patates yetiştiriliyor. Ülke ekonomisi ise çok iyi durumda değil ve halkın büyük kısmı geçim sıkıntısı yaşıyor. Ülkenin hemen her yerine yayılmış sokak pazarlarından yiyecekten kıyafete çeşitli birçok yerel ürünü alabilirsiniz. Alışveriş sırasında pazarlık yapabilirsiniz.

Ülkede kesinlikle şebeke suyunu içmemelisiniz. Açık yiyecekler tüketmeniz de tavsiye edilmiyor. Çekici tropikal meyveleri yemeden önce içme suyuyla yıkamalısınız. Ayrıca Komorlar’da trafiğin her zaman çok yoğun olduğunu unutmamalısınız. Komorlar’da İslamiyet oldukça yaygın. Buna rağmen ülke genelinde camiden çok küçük mescitler var. Bununla birlikte deniz kıyısında bulunan Eski Cuma Camisi Komorlar ziyaretçilerinin görmesi gereken yapılardan biri.

Ülkede çok sayıda güzel sahil de bulunuyor. Başkentte yer alan Moroni Beach en çok tercih edilen plaj. Mwali adası ise sakin doğal kumsallarıyla ünlü. Hint Okyanusu’nun incisi olarak anılan Nzwani Adası’nda bakir doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Gece hayatı Komorlar’da çok sınırlı ve alkollü içki satan yerlerin sayısı çok az.

Ülkede yıl boyu çeşitli festivaller düzenleniyor. Tüplü ya da şnorkelli dalış ülke ziyaretçilerinin en çok ilgi gösterdiği aktivite. Afrika’nın güneydoğusundaki bu renkli ada ülkesine gitmek ve gerçekten karma bir kültürü yakından tanımak için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilirsiniz. Uçuş alternatiflerini karşılaştırabilir, biletinizi satın alabilirsiniz.

Ülkeye gitmeden önce sıtma ve sarıhumma gibi hastalıklara karşı aşı yaptırmanızda fayda var. Komorlar’a Türkiye’den direkt uçak seferi