Kolombiya Otelleri Ara

En uygun Kolombiya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kolombiya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kolombiya Hakkında

Güney Amerika’nın kuzeybatısında yer alan ve kıtanın en büyük dördüncü devleti olan Kolombiya Cumhuriyeti’nin kuzeyinde Karayip Denizi, batısında Büyük Okyanus, kuzeydoğusunda ve doğusunda Venezuela, kuzeybatısında Panama, güneydoğusunda Brezilya, güneyinde Peru ve güneybatısında ise Ekvador bulunuyor. Fiziki yapı bakımından üç farklı bölgeden oluşan Kolombiya, Güney Amerika’da iki büyük okyanusa birden kıyısı bulunan tek ülkedir.

16. yüzyılın başlarında Ganzola Jimenez de Quesada ve Sebastian de Balalcozor komutasındaki İspanyollar tarafından bulunup, sömürge haline getirilmiş bir ülke olan Kolombiya, ismini 1886 senesinde Güney Amerika kıtasını keşfeden ünlü kaşif Kolomb’dan almıştır. Yaklaşık olarak 33,5 milyon nüfusu olan ülke, temelde dört farklı etnik gruptan oluşuyor. Nüfusun %7’si Kızılderililer, %5’i zenciler, %20’si beyazlar ve geri kalanı ise melezlerden meydana geliyor.

Resmi dili İspanyolca olan ülkede 80’e yakın farklı yerli dil ve lehçe de konuşuluyor. Ülkede kullanılan para birimi ise peso. Kolombiya’nın başkenti ve en kalabalık şehri olan Bogota kadar ünlü ve gelişmiş diğer şehirleri ise; Medellin, Berangu, Santiago de Cali, Baraquilla, Cucuta, Buaramanga, Bello, Pusto, Neiva, Manizalles, Soledad ve Cartagena.

Yeraltı kaynakları açısından bir hayli zengin olan Kolombiya, petrol, altın, platin, zümrüt, kömür, demir, kireçtaşı gibi değerli madenlerin ihracatını yapan ülkeler arasında önemli bir rol oynuyor. Platin üretiminde ise dünya ikincisi olan Kolombiya’da petrol rafinerileri, çimento, lastik, kağıt fabrikaları, besin maddeleri işleyen fabrikalar ve yabancı yatırımlar ile kurulan otomobil ve kimyevi fabrikalar da oldukça fazla sayıda.

Ülke ekonomisinin büyük bir kısmını tarımın oluşturduğu Kolombiya, kahve üretiminde dünyada birinci sırada yer alıyor. Kolombiya’da kahve en çok Cauca ve Magdalena vadilerinde yetişiyor. Kahvenin yanı sıra mısır, şekerkamışı, pamuk, muz, pirinç, patates, buğday ve tütünün de yetiştirildiği Kolombiya’da ihracatın büyük bir yüzdesini oluşturan en önemli ürünler tarım sektöründen geliyor.

Marta bölgesi dışında bütün kıyıların düz ve alçak olduğu ülkenin ekvatora yakınlığı sebebiyle iklimi tropikal özellik gösteriyor. Ülkenin kıyı kesimlerinde ve özellikle vadilerinde tropik iklim hakimken; iç kesimlere gidildikçe daha ılımanlaşıyor.

Renkli bir kültüre sahip olan ülkenin festivalleri de karnaval tadında hoş gösterilere ev sahipliği yapıyor. Geleneksel kıyafetler ve danslar eşliğinde adeta bir renk cümbüşü haline gelen festivallerin dışında sinema, müzik, tiyatro ve benzeri sanat alanlarında da ödül ve sanat festivalleri düzenleniyor.

En popülerleri ise; ekim ayında düzenlenen Bogota Festival of Cinema, aralık ayında düzenlenen Cali Fair, mart ayındaki Festival Iberoamericano de Teatro, şubat ayındaki Festival Internacional de Cine de Cartogena, mayıs ayındaki International Poncho Day ve her eylül ayında düzenlenen Red Bull Flugtag Festivali.

Geleneksel Kolombiya mutfağı, inanılmaz güzel ve farklı lezzetleri içerisinde barındıran ve yeme içme kültürünün ileri boyutlara taşındığı bir mutfaktır. Tıpkı Latin Amerika ülkeleri gibi baharat ve sos kullanımının çok yaygın olduğu ülkede etli yemekler, büyük öneme sahip. Büyük Okyanus ve Karayipler’e komşu olması, deniz mahsullerinde de birbirinden çeşitli lezzetler sunmasına yol açıyor. Pilav çeşitleri ve “Arepa” adındaki küçük pideler, neredeyse her geleneksel Kolombiya yemeğinin yanında servis ediliyor. Baharatlardan en yoğun kimyonun kullanıldığı ülke mutfağını oluşturan bütün yemeklerin içinde sarımsak ve soğana rastlamanız muhtemel.

2012 yılından itibaren Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkelerden biri olan Kolombiya’ya olan seyahatiniz için uçak bileti ararken Enuygun.com'dan karşılaştırma yapabilir ve biletinizi kolayca satın alarak Kolombiya'nın tüm güzelliklerini keşfedebilirsiniz.