Kochi Otelleri Ara

En uygun Kochi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kochi otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kochi Hakkında

Hindistan’ın Kerala eyaletindeki Ernakulam Bölgesi’nde yer alan Kochi (Cochin olarak da bilinir), ülkenin güneybatı sahil şeridindeki en güzel şehirlerinden biridir. Kerala eyaletinin nüfusu en yoğun olan şehri olan Kochi, aynı zamanda önemli bir liman kentidir. 14’üncü yüzyıldan itibaren Hindistan’ın batı kıyısında baharat ticaretinin önemli merkezlerinden biri olan şehir, yüzyıllar boyunca dünyanın dört bir yanından gelen tüccarları ve seyyahları ağırladı. 15’inci yüzyılın sonlarında Portekizliler, Kochi’de bir Portekiz fabrikası (ticaret istasyonu) kurdu ve Hindistan'da ilk Avrupa kalesi inşa edildi. Fakat şehir 1663-1795 yılları arasında Hollanda ve 1795-1947 yılları arasında İngiliz yönetimi altında kaldı. Sonrasında Hindistan bağımsızlığını ilan etti. Bir nevi faklı kültürlerin buluşma noktası olan bu şehir, zamanla kozmopolit yapıya kavuştu. Şehirde; Arapların, İtalyanların, Portekizlilerin, İngilizlerin ve Çinlilerin izlerini görebilirsiniz. Çoğunlukla Malayalamca ve İngilizce dillerinin konuşulduğu Kochi’de Tamil ve Hintçe de duyabilirsiniz. Çok çeşitli dini inanışların hakim olduğu kentte, Hinduizm, Hristiyanlık ve İslamiyet dinlerine inanan birçok kişi olduğu gibi halk Jainizm, Yahudilik, Sihizm  ve Budizm dinlerine de inanıyor.

‘Arap Denizi'nin Kraliçesi’ dendiğinde ilk akla gelen şehir olan Kochi, Kerala’da yerli ve yabancı en fazla turisti ağırlayan kentlerden biri. Siz de Kochi’ye geldiğiniz zaman farklı kültürlerin önemli kutsal ve dini yapılarını, tarihi evlerini görebilir, geleneksel dans gösterisi Kathakali’yi izleyebilir, Cherai Plajı’nda denizin ve güneşin keyfini çıkarabilir, gün batımı gezileri gerçekleştirebilir, kentteki lüks mağazaları, sanat galerilerini, müzeleri gezebilirsiniz. Hindistan’ın çeşitli baharatlarıyla lezzetlendirilen yemeklerini tadabilir, Hindistan cevizi suyu içebilirsiniz.

Yılın her mevsimi Kochi’yi ziyaret edebilirsiniz. Tropikal muson ikliminin görüldüğü kentte yıllık sıcaklıklar ortalama 30 derece civarında seyrediyor. Fakat muson yağmurlarının özellikle Haziran-Eylül ayları arasında yoğun olduğunu, kış döneminde şiddetini azalttığını söyleyebiliriz.