Knysna Otelleri Ara

En uygun Knysna otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Knysna otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Knysna Hakkında

Güney Afrika’da Cape Down’ın doğu ve batı sınırlarına yakın bir kent olan Knysna, doğal bir lagün üzerine kurulu. Her tarafı dağlarla çevrelenmiş kent Güney Afrika’nın en ılıman yeri olmasına rağmen bir güne sığan dört mevsim etkisi bölge için hiç de alışılmadık bir şey değil. Yağmur yağarken güneş açabiliyor, güneşli bir gün aniden fırtınaya dönüşebiliyor. Halkının Güney Afrika’nın en güzel tatil beldesi ilan ettiği Knysna ‘bahçe yolu’ olarak da tanımlanıyor. Yemyeşil ormanların, altın kumlu kumsalların ve göllerin doğal güzelliğinin yanında, lagünde yaşayan yaklaşık 200 balık türüyle denizatı da bölgeyi olağanüstü kılıyor. Lagünün kenarında bulunan derin uçurumlar ise kente farklı bir jeolojik özellik katıyor. Kentin doğusu lagün manzarasına sahipken, batıdaki tabiat rezervi Featherbed Doğal Koruma Bölgesi olarak adlandırılıyor. Bu rezerve ulaşmak ise sadece feribotla mümkün.

Knysna’daki ormanlar Güney Afrika’nın gölgelik ormanlarının en büyüğü ve bitki örtüsü sekiz bin farklı bitki türünü barındıracak kadar zengin. Ülkede nadir görülen az sayıda orman fili sadece bu bölgede yaşıyor. Kentte ağustos ve eylül aylarında balinaların göçü izlenirken, yunuslarla her daim, her mevsim karşılaşılabiliyor. Doğasının birçok sürpriz sunduğu Knysna tüplü dalış, skydiving ve yamaç paraşütü sevenler için de muhteşem bir coğrafya.

Knysna’nın küçük dükkanlarla çevrili ana caddesi, aynı zamanda Cape Town’a giden otobanın bir parçası. Yol boyunca birçok ünlü Afrikalı sanatçının stüdyoları ve sanat galerileri görülebiliyor. Liman ve kıyı boyunca dizili barlarla restoranlar, hem günbatımını izlemek için ideal hem de hareketli gece yaşamına ev sahipliği yapıyor. ‘Knysna Oyster Festivali’ ise şehrin her yıl yapılan ve farklı lezzetlerle tanışma fırsatı sunan etkinliklerinden.

Kente en yakın havaalanı Plettenbergbaai Havaalanı ve kentle arasındaki uzaklık yaklaşık 35 kilometre. Bu mesafeyi servislerle veya kiraladığınız araçla kat ederken geçeceğiniz bahçe güzergahının keyfini çıkarın diyoruz.