Knoxville Otelleri Ara

En uygun Knoxville otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Knoxville otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Knoxville Hakkında

180 bin kişilik nüfusu ile Amerika’nın en uygun fiyata yaşanabilen şehirlerinden birisidir. Tennessee Eyaleti’nin üçüncü büyük kentidir. Büyük bir şehir olmasına rağmen küçük bir kasaba ruhu taşıyan sade bir şehir olması ile anılır. Great Smoky dağının eteklerinde, Tennessee Nehri’nin karşısında yer alır. Nashville, Asheville, Atlanta ve Louisville gibi önemli şehirlere oldukça yakındır. Kültür ve sanat faaliyetleri, canlı müzik, hayvanat bahçesi, doğası, tarihi ve açık hava etkinlikleri ile ön planda olan bir yerdir. Nehirleri, gölleri, akarsuları, yürüyüş parkurları vardır. Hem şehrin yerlileri hem de ziyaretçilere arasında kamp kurma, balık tutmak ve nehir sporları gibi aktiviteler popülerdir.

Bölgenin meşhur Great Smoky Dağı Milli Parkı şehir merkezine oldukça yakındır. Amerikan Bilim ve Enerji Müzesi, McClung Doğal Tarih ve Kültür Müzesi, Sanat Müzesi, Çikolata Fabrikası, Oak Ridge Çocuk Müzesi, James White Kalesi, Hayvanat Bahçesi, Botanik Bahçeleri, Old Gray Mezarlığı gibi şehirde daha pek çok şey görme imkânınız var. Ayrıca restoran ve mağazaların çokça bulunduğu Eski Şehir bölümünde hediyelik eşyalar alabilir ve boş vakitlerinizi geçirebilirsiniz. Knoxville’nin tarihi ve güzel bölümlerine 90 dakikalık tur yapan eski buhar motorlu treni de turistik aktivitelerden bir diğeri. Bu tarihi trene binerek nostaljik bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Knoxville şehir merkezinden 19 km uzaklıkta bulunan McGhee Tyson Havalimanı şehre geleceklerin kullandığı alandır. Great Smoky Milli Parkı’na 30 dakikalık bir mesafede yer alır. Havalimanından şehir merkezine gitmek için taksi ve araç kiralama seçenekleri bulunuyor. Bunların dışında önceden ayarlama yapmak suretiyle bireysel ya da grup olarak havalimanı transfer hizmeti veren özel şirketlerin araçlarını da kullanabilirsiniz.