Klang Otelleri Ara

En uygun Klang otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Klang otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Klang Hakkında

Bir kraliyet şehri olarak bilinen Malezya’nın Klang kenti, Kuala Lumpur’un yaklaşık 32 kilometre batısında yer alıyor. Adıyla aynı ismi taşıyan vadide bulunan ve Selangor eyaletinin eski başkenti olan Klang’da yapılan arkeolojik kazılar, kentin Demir Çağı’ndan bu yana, yaklaşık 2000 yıllık bir yerleşim yeri olduğunu gösteriyor. Klang ana yerleşim ve liman olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Liman, şehir yerleşiminden 9 kilometre uzaklıkta ayrı bir bölgede bulunuyor. Malezya tarihinin en iyi korunmuş dilimi olan şehirde gezilecek yerler fazla olduğu için rotanızı geniş bir zamana göre ayarlamanız gerekiyor.

Selangor Sultanı’nın kraliyet ikametgahı olan ve eski Mahkota Puri Sarayı’nın yerine 1950 yılında Güney Klang’da inşa edilen Istana Alam Shah, rotadaki ilk noktalardan. Klang Tren İstasyonu ülkenin ilk binalarından biri olarak,  1912’de yapılan Selangor Sultanı’nın dinlenme evi olan bina da taşıdığı tarihi değerle görmeye değer. Gücü ve birliği temsilen alüminyumdan yapılan Tugu Keris Anıtı, Selangor Sultanlığı’nın tarihiyle ilgili çok şey öğreneceğiniz Sultan Abdul Aziz Kraliyet Galerisi, Hollanda mimarisinin örneğini göreceğiniz Eski Chartered Bank Binası da kentin önemli duraklarından.

Kentin çehresi hem camiler hem de birçok dini inancın ibadethanesiyle çevrili. 1932 yılından kalma Sultan Süleyman Kraliyet Camii, Selangor sultanlarının kraliyet türbeleri yanında, 1928 yılında yapılan Gotik yapı Lordes Our Lady Kilisesi, merhamet tanrıçasının tapınağı da denilen 100 yaşın üzerindeki süslü Çin eseri Kuan Yin Tapınağı bu çeşitliliği ortaya koyan yapılar. İçinde gerçek yılanların özgürce gezdiği Thian Hock Keong Tapınağı ise rotadaki en ilginç deneyimlerden birini oluşturuyor.  Alışveriş için Küçük Hindistan olarak anılan Jlan Tengku Kelana’yı gezebilir, renkli tezgahlarda vakit geçirebilirsiniz. Klang’dan Yengeç Adası da denilen Crab Adası’na geçerek deniz ürünlerinin ve muhteşem doğasının tadını çıkarabilirsiniz.

Kauçuk ve spor ayakkabı üretimiyle de ünlü şehre havayoluyla yapacağınız ulaşımlarda inebileceğiniz en yakın büyük havaalanı Sultan Abdul Aziz Şah Havaalanı. Malezya’nın Kuala Lumpur kentinde bulunan bu havaalanı ile Klang arasındaki uzaklık ise 26 kilometre. Bu mesafeyi araç kiralayarak, trenle, otobüsle veya taksiyle gidebiliyorsunuz.