Kızkalesi Otelleri Ara

En uygun Kızkalesi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kızkalesi otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kızkalesi Hakkında

Mersin’in Silifke ilçesine sadece 60 dakika mesafede yer alan Kızkalesi, ülkemizin keşfedilmesi gereken cennet köşelerinden biri. Muhteşem sahilleri, otantik evleri ve kaya mezarlarıyla ilgi çeken Kızkalesi, adını da aldığı Kızkalesi ve efsanesiyle de ünlü bir yer. Denizin ortasında yer alan bu etkileyici kale, size harika fotoğraflar çekme fırsatı sunacak bir yer ve beldenin simgesi konumunda. Kızkalesi’nde ilk uğramanız gereken yerler ise Kızkalesi sahilleri. Sahil bölgesinde pek çok su sporu tesisi bulunuyor ve parasailing, rüzgar sörfü, uçurtma sörfü ve kano gezileri buradaki en sevilen aktiviteler arasında. Hem harika kumsalın tadını çıkarıp hem de denizin ortasındaki Kızkalesi’nin manzarasını izleyeceğiniz plajlarda isterseniz kaleye kadar da yüzebilirsiniz. Sahil bölgesinde temizliği, suyun berraklığı ve güvenli bir yüzme deneyimi sunduğu için mavi bayrak alan plajlar bulunuyor.

Kızkalesi’ne isterseniz kano, bot veya tekne gezileriyle de gidebilirsiniz. Tarihi mozaiklerle süslü kale, 250 uzunluğa sahip surlarıyla çok etkileyici görünüyor. Korykos Kalesi de Kızkalesi gezinizde uğrayabileceğiniz önemli tarihi yerlerden biri. Korikos Antik Kenti içinde yer alan kalenin çevresi günümüzde limon bahçeleriyle süslü. Korikos Antik Kenti’nde Helenistik ve Roma döneminden kalma lahitleri ve büyüleyici kaya mezarlarını da görme şansı bulacaksınız. Antalya ve çevresinde görülen kaya mezar örnekleri arasında en ünlüsü ise Adam Kayalar olarak bilinen yapılar. Silifke yolu üzerinde bulunan bu etkileyici tarihi eserler, dağın yamacına oyularak yapılmış kabartmalar ile hem yerli hem de yabancı turistlerin çok ilgisini çekiyor. Kızkalesi’nde mutlaka uğramanız gereken diğer bir tarihi yer de Kutsal Yol. Bu yol boyunca Roma dönemi lahitleri ve dört tane kilise göreceksiniz. Günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış bu etkileyici kiliselerin de harika fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Kızkalesi Galeri

Kızkalesi Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Kasım Mayıs 630,60 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Kızkalesi Seyahat Yazıları

Kızkalesi Sıkça Sorulan Sorular

Kızkalesi’nde bulunan en iyi oteller hangileri?

Kızkalesi’ndeki popüler oteller içerisinde Rain Hotel Mersin, Kilikya Hotel Mersin ve Barbarossa Club Hotel Mersin bulunuyor.

Kızkalesi’nde bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Kızkalesi’ndeki popüler ucuz oteller içerisinde Eylül Hotel, Rain Hotel Mersin ve Holiday Hotel Mersin bulunuyor.