Kızılay Meydanı Otelleri Ara

En uygun Kızılay Meydanı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kızılay Meydanı otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kızılay Meydanı Hakkında

Ankara’nın merkezinde yer alan Kızılay Meydanı, çevresini saran mağazalar, iş merkezleri ve kafeleriyle başkentin adeta kalbi sayılıyor. İsmini 1920’li yılların sonlarında burada inşa edilen Kızılay Genel Merkezi’nden alan meydana hem Ankaray hem de metro ve otobüsle rahatça gelmek mümkün. 15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen darbe girişiminden sonra belediye meclisince alınan kararla adı ‘’15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’’ olarak değiştirilen meydan, halk arasında genellikle kısaca ‘’Kızılay’’ olarak anılıyor.  

Atatürk Bulvarı, Ziya Gökalp Caddesi ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarı gibi Ankara’nın en yoğun merkezlerinden bazılarının kesişiminde yer alan meydan özellikle bayram kutlamaları ve özel günlerde hayli yoğun olabiliyor. Kızılay Meydanı’na tepeden bakan binalardan birine çıkarak aşağıda akıp giden trafiği ve kalabalığı seyretmek ise burada tadını çıkarabileceğiniz keyifli aktivitelerden. Meydanda gezerken biraz mola verip ağaçların altında dinlenmek isterseniz, Ankaralıların başlıca buluşma yerlerinden olan Güvenpark’ın yolunu tutabilirsiniz. Yine Kızılay Meydanı’nın yakınlarında bulunan Sakarya Caddesi ve Karanfil Sokak ise akşamları başkentte müzik dinleyerek eğlenceli zaman geçirebileceğiniz noktalar arasında sayılabilir.

Başkentte yaşamın en hızlı aktığı yerlerden olan Kızılay Meydanı’na Ankara Otobüs Terminali ve Esenboğa Uluslararası Havalimanı’ndan ulaşım hayli rahat. Üstelik Kızılay şehrin merkezinde konaklamak isteyenler için de harika alternatiflerin başında geliyor. Kızılay Meydanı’na yakın otellerde konuklara konforlu ve geniş odaların yanı sıra ücretsiz internet bağlantısı, minibar, uydu yayını, televizyon ve saç kurutma makinesi gibi olanaklar da sağlanıyor.  

Kızılay Meydanı Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 284,00 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.