Kissonerga Otelleri Ara

En uygun Kissonerga otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kissonerga otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kissonerga Hakkında

Kissonerga, Güneybatı Kıbrıs’ta bir liman kasabası olan Baf’ın, yaklaşık 8 kilometre kuzeyinde konumlanan bir sahil köyüdür. Uzun yıllar boyunca ana gelir kaynağı tarım olan sahil köyünde, her çeşit meyve ve sebze üretiliyor. Muzları ve karpuzları ile ünlü olan Kissonerga, son yıllarda sahil şeridi boyunca uzanan tatil villaları, plajları, restoran ve barları ile de oldukça turistik bir yer olarak adından söz ettiriyor. Ünlü Baf ve Coral Bay Plajlarının ortasında konumlanan Kissonerga, Kotsias ve Potima Bay kumlu plajları ile bilinir. Kotsias Plajı, Kissonerga sahil şeridinin başında, Potima Bay ise bittiği yerde başlar. Kissonerga’nın denize girilebilecek diğer plajları arasında, Pente Litharia Plajı da yer alır.

Kissonerga, ziyaretçilerine tatilleri boyunca gezilmeye ve görülmeye değer pek çok şey sunar. Geleneksel bir Kıbrıs köyü olan Kissonerga, eşsiz deniz manzarasının seyredilebileceği pek çok restorana, konaklama noktalarına ve eğlence mekanlarına sahiptir. Köyün etrafındaki ünlü muz tarlalarını gezerken aynı zamanda Kissonerga’nın arkeolojik kalıntıları da ziyaret edilebilir. Bakır Çağı'na ait nadir yerleşim birimlerine sahip Kissonerga’da, Mosfilia Kalkolitik ve Lemba arkeolojik yerleşim bölgeleri de görülmeye değer yerler arasındadır.

Kissonerga’da tatilinizi sürdürürken, kasabaya sadece 4 kilometre uzaklıkta bulunan ünlü Coral Bay Plajı’na araba kiralayarak ya da halk otobüslerini kullanarak ulaşabilirsiniz. Kasaba ayrıca renkli gece hayatına sahip olmasıyla da biliniyor. Kissonerga’da geleneksel tavernalara uğrayabilir, burada Kıbrıs ve Akdeniz yemeklerini tadabilirsiniz. Kissonerga’ya  en yakın havalimanı, 8 kilometre uzaklıkta bulunan Baf Uluslararası Havalimanı’dır.