Killarney Otelleri Ara

En uygun Killarney otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Killarney otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Killarney Hakkında

Kerry County İrlanda’nın güneybatısındaki Munster eyaletinde bulunuyor. İrlanda’nın geleneksel yönünü temsil eden şehirde ülkenin en iyi eğlence tesislerini ve turistik mekanlarını bulabiliyorsunuz.

Kent yeşil tepelerin ve plajların hakim olduğu Kuzey Kerry ve göller, antik kalıntılar, köylerle kaplı dağlık Güney Kerry arazileriyle ikiye ayrılıyor. İrlanda’nın en güzel, en fantastik dağ zirvelerinden Carrauntoohil şehrin sınırları içinde bulunuyor ve Atlantik Okyanusu’nun en çarpıcı manzaralarını da bu dağın zirvesinden izleyebiliyorsunuz. Kano, rüzgar sörfü ve dalış gibi su sporları yapabileceğiniz plajları ise ilkbaharın sonlarından sonbaharın başlangıcına kadar turistlerle dolup taşıyor.

Kentin sahil kesimi Star Wars filmiyle de hafızalara kazınan Skellig adalarıyla muhteşem manzaralar ve el değmemiş bir tabiat sunuyor. 26.000 dönümlük bir alana yayılan ve kartpostal gibi bir görünüm sergileyen Killarney Milli Parkı’yla, 19. Yüzyıl Kraliçe Victoria döneminden kalan Muckross House ise şehrin en turistik noktalarını oluşturuyor. Innisfallen Adası, Torc Şelalesi ve geleneksel köylerinin yanında; İrlanda kıyıları boyunca 1.200 kilometre uzanan Vahşi Atlantik Yolu’da şehri her yönüyle keşif için en ideal yerler arasında bulunuyor. Her aralık ayında müzikle bütünleşen ve eşsiz konserlere sahne olan şehir için İrlanda’da ‘krallık’ tabiri de kullanılıyor.

Kent turizmin yanı sıra en çok da hayvancılık ve tarım faaliyetlerinden gelir elde ediyor. Balıkçılık, ormancılık, madencilik de kentin asırlardır süregelen üretim kaynakları arasında yer alıyor. Kerry County’nin Killarney ile Tralee arasındaki küçük havalimanına İngiltere ve Almanya’dan düzenli seferler mevcut olup, şehir merkezinden taksi veya otobüsle transfer yapabilirsiniz.