Khon Kaen Otelleri Ara

En uygun Khon Kaen otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Khon Kaen otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Khon Kaen Hakkında

Khon Kaen, Tayland’da bulunan önemli turizm şehirlerinden biri olarak nitelendirilebilir. Muhteşem doğasının yanı sıra içinde barındırdığı Budist tapınakları ile yeni bir kültür tanımak isteyenlerin vazgeçilmezi haline gelecek olan Khon Kaen, tarihsel olarak yeni bir şehir olmasına karşın mistik havasıyla aksi bir duyguyu yaşatıyor.  Bilinen tarihi Kral Rama’ya dayandırılsa da şehir kendi mitlerini oluşturmuş ve dinozor çağına değin ulaşan bir bölgesel tarih olduğu ortaya çıkarmış daha doğrusu yaratmış.

Tayland için Khon Kaen, coğrafi olarak kuzey bölgesinin tam anlamıyla merkezi sayılabilir. Nitekim bu bölgenin kalkınmasında Khon Kaen’in eğitim konusundaki seviyesinde özellikle üniversiteler oldukça etkili bir unsur haline gelmiş. Bunun yanı sıra doğal güzellikleri içerisinde pekala sayılabilecek olan muhteşem Bueng Kaen Nakhon gölü ile gün batımını daha keyifli bir hale getirebilir, Phu Wiang Ulusal Parkı ile şehrin tarihinin önemli bir parçasını oluşturan dinozorların kalıntıları arasında dolaşarak hem eğitici hem de oldukça ilginç bir deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu bağlamda Khon Kaen, pek çok imkanı bir arada sunarak belki de tam aradığınız tatili sunuyor. Doğayı, teknoloji, tapınakların enteresan mimarisi ve paleontoloji müzeleri ile birleştirerek bulunduğu çağı ve de köklü bir geçmişi bir arada yaşatıyor. Wat Pa Thamma Utthayan, pek çok Budist tapınağının bir arada toplu olarak bulunduğu alan ve doğayla bir bütün oluşturan mabetler  adeta bir görsel şölen oluşturuyor. Diğer örneklerinden beyaz heykelleri ile ayrılan Wat Thung Setthi tapınağı ise ziyaretçilerine sakinliği ve rahatlamayı vadediyor. Bunun yanı sıra tapınağın hemen dışında cehennem imgelerini taşıyan heykeller ise kişiye cennet ve cehennemin bir tercih olduğunu göstermek için pirinç tarlaları arasına yerleştirilmiş bir şekilde tapınağa ibadet için girenlere sunuluyor. İnsana iyi yaşamayı ve iyi bir birey olmayı görsel olarak anlatan bu enfes tapınak, Khon Kaen’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında ilk sırada geliyor.

Alışveriş düşkünleri içinse Khon Kaen farklı alternatifleri bir arada sunuyor. Bit pazarları ve sokak pazarları oldukça ünlü. Sıfır ürünlerden ikinci el pek çok ürüne kadar aradığınız her şeyi bu sokak pazarlarında bulmanız mümkün. Daha büyük alışveriş merkezi olarak batılı tarzda inşa edilen yapılar ise çoğunlukla Japon üslubuna sahip. Yeme içme kültürü olarak bölgede ağırlıklı olarak bulunan pirinç tarlaları Tayland’ın kuzeyi için önemli bir besin haline gelmiş durumda. Bu anlamda da pirinç çorbaları ve pilavlar ağırlıklı olarak menülere dahil oluyor. Ayrıca et ve tavuk ürünleri pek çok farklı pişirme yöntemleriyle yanında pirinç ve ya erişte ile servis ediliyor. Khon Kaen’in gece hayatını deneyimlemek içinse Khon Kaen Üniversitesi çevresinde yer alan açık hava Tay pub tarzı mekanları ziyaret edebilirsiniz. Halkın genel tercihi ise yerel biralar ve viskiler oluyor genelde. Şehre dışardan ulaşım uçak ve otobüs ile sağlanabilirken, şehir içi ulaşmda yürümek ya da bisikletle gezmek rahat ve keyifli bir tercih olabilir.