Khabarovsk Otelleri Ara

En uygun Khabarovsk otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Khabarovsk otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Khabarovsk Hakkında

Rusya’nın Uzak Doğu Bölgesi’nde, Çin sınırında yer alan liman şehri Khabarovsk, aynı adla anılan krayın başkentidir. Uzak Doğu Rusya’nın, Vladivostok’tan sonra en büyük ikinci kentidir ve Amur ile Ussuri nehirlerinin kesiştiği yerde konumlanmıştır. Bir askeri karakol bölgesi olarak 1858 yılında kurulan şehir; adını, Rusya’nın Amur Nehri üzerinde kolonileşmesini sağlayan ünlü Rus kaşif Yerofey Khabarovsk’tan almıştır.

Trans-Sibirya Demiryolu Hattı üzerinde önemli bir noktada bulunan Khabarovsk, bölgenin en gelişmiş ticaret ve sanayi kentlerinden birisidir. Ağırlıklı sektörler; petrol, demir-çelik, hafif ve ağır makine üretimi, un ve ilaç sanayiidir. Klasik mimariye sahip şehir, kültür sanat alanında da oldukça ileri düzeydedir. Rusya’nın en iyi müzelerine sahip Khabarovsk’da ; Arkeoloji Müzesi, Askeri Müze, Bölge Müzesi, Sanat Müzesi, Demiryolu Müzesi ve Jeoloji Müzesi bulunmaktadır ve bu müzelerin hepsi tarihi binalarda hizmet vermektedir. Amur Nehri kıyıları, çoğu çarlık döneminden kalma anıtsal binalarla süslü turistik bir bölgedir.

Ayrıca yine nehir kıyısında yer alan plajlar, yaz aylarında yerli halkın ve kenti ziyaret eden yabancıların vazgeçilmez eğlence yeridir. Renkli taşlardan oluşan yürüyüş alanları, parklar ve açıkhava anıtlarıyla örülü kentin diğer başlıca turistik gezi noktaları; Arboretum, Spaso-Proebrazhensky Kadetrali, Platin Arena ve Khabarovsk Sirki’dir. Kentte, her yılın ocak ayında Buz Heykel Yarışması düzenlenmektedir.