Kenya Otelleri Ara

En uygun Kenya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kenya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kenya Hakkında

Afrika kıtasının doğusunda ve ekvator çizgisinin üzerinde bulunan Kenya’da kırktan fazla etnik grup yaşıyor. Genç bir nüfusa sahip olan Kenya’nın toprakları, her ne kadar tarıma elverişsiz olsa da ülke nüfusunun yarısı geçimlerini tarım ve hayvancılıktan sağlıyor. Afrika’nın fakir ülkelerinden olan Kenya’da çay, kahve, balık, çimento ve petrol ürünleri imal edilerek ihracı sağlanıyor.

Hint Okyanusu kıyısında uzun bir sahil şeridine sahip olan Kenya; Etiyopya, Somali, Tanzanya, Uganda ve Güney Sudan ile sınır komşuluğu yapıyor. Ekvator çizgisinde yer alması sonucu yıl boyunca aşırı sıcaklara maruz kalan Kenya’da, ortalama sıcaklık 25 derece olarak ölçülüyor. Ülkede yaşanan aşırı sıcaklara rağmen nemin düşük olması, ziyaretçilerin işini oldukça kolaylaştırıyor.

Kenya’nın en planlı ve modern şehri olan başkent Nairobi, dünyanın en güzel doğal parkları arasında yer alan Nairobi Ulusal Parkı’na ev sahipliği yapıyor. Turistlerin en çok ziyaret ettiği şehir olan Mombasa ise doğa ile iç içe kendisine hayran bırakan kumsalları ve kendine has turistik mekânları ile ilgi uyandırıyor. Victoria Havzası’nda bulunan Kisumu şehri aynı zamanda ülke ticareti açısından önemli global bir şehir.

Popülerliği her gün biraz daha artan safari denilince akla elbette ki Kenya geliyor. Tüm dünyadan ziyaretçiler Kenya’nın eşsiz ormanları ve çöllerinde yaşayan leopar, fil, gergedan, aslan ve bufalodan oluşan ‘Büyük Beşli’yi doğal yaşam alanlarında görmek için ülkeye akın ediyor. Vahşi doğada yaşanabilecek nefes kesen safari macerasının yanı sıra başkent Nairobi’de müziğin ve dansın muhteşem birlikteliği ve sınır tanımayan gece hayatı da ziyaretçileri kendine çekiyor.

Kenya, uzun süre İngiliz ve Portekiz sömürgesi olarak kaldığı için mutfağında da bu ülkelerin etkileri görülüyor. Afrika’nın diğer ülkelerine göre daha verimli topraklara sahip olan Kenya’da yetişen tropikal meyve ve sebzeler sayesinde dünyanın hiçbir yerinde tadılamayacak lezzetler ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Kenya mutfağının en bilinen yemeği olan ve etten yapılan nyama choma ile birlikte Kenya pilavı tadılması gereken lezzetlerin başında geliyor.

Kenya’yı ziyaret etmek isteyenlerin, ecitizen.go.ke web sayfasından alınması zorunlu olan elektronik vizenin çıktısı ile birlikte en az altı ay geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmaları gerekiyor.

Kenya’ya en uygun bilet fırsatlarını Enuygun.com’dan karşılaştırarak bulabilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Kenya Semtleri