Kemer Otelleri

En uygun Kemer otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kemer otellerini listele.

Kemer Hakkında

Antalya kent merkezine yaklaşık olarak 43 kilometre uzaklıkta yer alan Kemer birbirinden güzel kumsallarıyla ve lüks tatil köyleriyle her yıl çok sayıda yabancı ve yerli turisti ağırlıyor. Deniz, orman ve dağ manzaralarını muhteşem bir uyum içinde bir araya getiren Kemer’e yaz mevsiminde veya baharda gelerek sahilden denize girmenin ve kumsalda güneşlenmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bölgede küçük pansiyon ve otellerden lüks tatil köylerine konaklama anlamında alternatiflerin sayısı hayli fazla. Yaz aylarında Kemer’de otel fiyatları bütçenizi biraz zorlayabilir ancak ilkbahar veya sonbahar aylarında unutulmaz bir tatilin tadına uygun fiyatlarla varabilirsiniz. Başta Alman ve Rus turistler olmak üzere yabancı gezginlerin de sıklıkla tercihi olan Kemer’de geceler de gündüz saatlerini aratmayacak denli hareketli. Kemer’in gece kulüpleri ve diğer eğlence mekanları sabaha kadar dans etmek isteyenlerle dolup taşıyor. Şnorkelli veya tüplü dalış, jet-ski gibi aktiviteler ise sahillerde zaman geçirmekten keyif alan gezginleri bekliyor. 

Antik yerleşimlere ilgisi olanlar Olimpos ve Phaselis gibi yakın yerleri gezebilirler. Phaselis, antik kentin hemen yakınlarında bulunan kumsalıyla Akdeniz’in muhteşem sularında yüzmek için de tercih edebileceğiniz yerlerden. Olimpos’ta ise hem sahilden denize girebilir hem de Yanartaş gibi ilginç doğal oluşumları keşfe çıkabilirsiniz. Yeterli zamanınız varsa Adrasan, Göynük Kanyonu, Çıralı, Tekirova ve Beldibi gibi yakınlarda yer alan diğer harika yerleri de mutlaka görmeye çalışın.

Akdeniz ikliminin etkisindeki Kemer’de yazlar çok sıcak, bahar ve kış ayları ise nispeten daha ılık geçiyor. Bölgede sıcaklardan fazla etkilenmeden çevreyi gezebilmek için tatilinizi bahar aylarına denk getirebilirsiniz. Kalabalıklardan uzaklaşarak sadece dinlenmenin hayalini kuruyorsanız da kış aylarında Kemer’in yolunu tutabilirsiniz.

Kemer Galeri

Kemer Semtleri

Kemer Seyahat Yazıları

x