Kecskemet Otelleri

En uygun Kecskemet otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kecskemet otellerini listele.

Kecskemet Hakkında

Güney Büyük Ovası’nın kalbinde, Tuna ve Tisa nehirlerine eşit mesafede yer alan Kecskemet, Macaristan’ın 8. büyük şehridir. Üzüm bağları ve meyve bahçeleri ile renklenen bu şehir, adını keçi anlamına gelen Macarca kelimeden alıyor; anlamı ise Keçi Diyarı. Şehirde Ağustos ayı civarında, şarap festivalini yakalamak mümkün.

Kecskemet Belediye Sarayı, muhteşem mimarisi ile turistler için bir uğrak noktası. 19. yüzyılın klasisizmine tepki olarak gelişen Art nouveau (yeni sanat) akımına göre tasarlanan Belediye Sarayı ile çevrede yer alan müzelerde ve parklarda iyi zaman geçirmek için en az bir gününüzü ayırlamalısınız. 

Varga Tanya Atlı Gösteri'si, geçmişten büyülü bir an yaşayabileceğiniz, özellikle çocukların çokça ilgisini çeken, aile boyu bir aktivite sağlıyor. Şehrin merkezi ve buluşma noktası olan Kossuth Meydanı’nda; Büyük Kilise, belediye binası gibi hoş mimarisiyle ilginizi çekecek yapılar ve heykeller arasında dinlenebilir, güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Kecskemet Kaplıcaları termal özelliği ve açık-kapalı yüzme havuzlarıyla turistler için önemli dinlenme noktalarından biri. Yerel satıcılardan, Budapeşte’de çok daha fiyatlı bir biçimde alacağınız nakış işlemeleri, porselen, tahta bebek gibi hatıra/hediye sınıfındaki alışverişlerinizi Kecskemet'te yaparak çok daha ucuza getirebilirsiniz. 

Yerel mutfağı et ve hamur işi ağırlıklı olan Kecskemet’te, Macar ve Avrupa mutfaklarının lezzetli örneklerini bulabilirsiniz. Hemen her yemeklerinde kendine yer bulan paprika aromalı et yemeklerini ve çorbalarını mutlaka tatmalısınız. 

Kecskemet’i ziyaret için en uygun zaman Nisan-Ekim ayları arasındaki uzun ve farklı seyahat bütçeleri oluşturabileceğiniz yüksek ve düşük sezonu kapsayan dönemdir. 

x