4. Sayfa Kazakistan Otelleri Ara

En uygun Kazakistan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kazakistan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kazakistan Hakkında

14. yüzyılda farklı Türk kavimlerinin bir araya gelerek Orta Asya’da oluşturduğu Kazak Devleti, uzun süre Sovyet egemenliğinde kaldıktan sonra 1991 yılında bağımsızlığını kazandı ve bugün bağımsız Türk devletleri arasında ekonomik ve stratejik olarak önemli bir konumda bulunuyor. Tüm dünyada bulunan altın, doğalgaz, petrol ve uranyum rezervlerinin yüzde yirmisinden fazlasına sahip olan Kazakistan’ın ekonomisi bu yer altı zenginlikleri ve kaynaklarına dayanıyor.

Sovyet politikası ile bölgeye yerleştirilen Ruslar, Almanlar, Ukraynalılar, Belaruslular ve Uygurlar, ülke nüfusunun yarısından fazlasını meydana getiriyor. Kazakistan, güneyde Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan, doğuda Çin Halk Cumhuriyeti, kuzey ve batıda ise Rusya Federasyonu ile sınır komşusu. Kazakistan’ın doğu sınırlarında bulunan Tanrı Dağları ve kuzey sınırı boyunca uzanan Ural Dağları, yazların çok sıcak kışların ise aşırı soğuk geçmesine neden oluyor. İç kesimlerde etkisini gösteren bozkır iklimi nedeniyle kış aylarında sıcaklık -20’lere inerken, yazın sıcaklık 30 dereceyi bulabiliyor.

Başkent Astana, yeni mimariye sahip yapıları ve doğal güzelliklerinin yanı sıra, kışları -30’ları bulan soğukta heykeltıraşların inşa ettiği buzdan şehirleri ile hayranlık uyandırıyor ve ziyaretçi akınına uğruyor. Eski başkent Almatı ise tarihi yapıları ve kayak merkezleri ile öne çıkıyor. Kazakistan’da bulunan diğer önemli şehirleri ise Çimkent ve Karağandı.

Kazakistan, eğlence ve festivallerin merkezi olarak bilinen bir ülke. Yazın ve kışın her an bir festivalle karşılaşabilirsiniz. Özellikle Almatı’da düzenlenen Doğu Mevsimi, Ükülü Dombra ve Aynalayın Müzik Festivalİ ile eşsiz Kazak kültürünü ve Kazaklara has kopuz müziğini dünyaya duyuruyor. Kültürün yaşatılabilmesi adına farklı şehirlerde tarihi Türkmen obaları kurularak tarih günleri de düzenleniyor. At sütünden elde edilen kımız, Kazakların dünya mutfak kültürüne armağan ettiği bir içecek. Kazakistan’ı ziyaret ederseniz, Kazakların yaptığı gibi yemeklerden önce kımız içmeli ve leziz Kazak yemeklerini tatmalısınız. Ünlü et yemeği olan konakaşı yemeğini ve değişik lezzetlerin peşinde koşanlar için at eti ile yapılan kazı yemeğini deneyebilirsiniz.

Kazakistan ve Türkiye arasında yapılan antlaşma sayesinde Türk vatandaşları için bir aydan az ülkede kalmak için vize zorunluluğu bulunmuyor. Ancak beş günü aşan süreyle Kazakistan’da bulunacaklar için göç polisine kayıt olmak zorunlu. En uygun uçak biletlerini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için Enuygun.com’dan Kazakistan uçak bileti karşılaştırması yapabilirsiniz.

Kazakistan Semtleri