Kayaköy Otelleri

En uygun Kayaköy otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kayaköy otellerini listele.

Kayaköy Hakkında

Kayaköy Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı bir mahalle. Tipik bir Akdeniz yöresi olan Kayaköy'de kış ayları ılık ve kısa geçerken yaz ayları uzun ve sıcak olur. Bu durum Akdeniz kıyısındaki Kayaköy'ü turistik açıdan daha değerli kılar. Özellikle narenciye üretimi Kayaköy ekonomisinde önemli bir yer tutsa da turizm ekonominin ana damarı konumunda bulunur.

Kayaköy Ören Yeri M.Ö. 3000'li yıllara uzanan bir tarihi gözler önüne seren ve sadece 5,00 TL karşılığında gezebileceğiniz oldukça büyük bir destinasyon. Bu bölge içinde yer alan Büyük Kilise, Küçük Kilise, çok sayıda şapel ve kütüphane görülecek yerler arasında yer alır. Yörenin kültürel el sanatları miraslarından olan çömlekçiliğin inceliklerini öğrenebileceğiniz Çömlekhane'ye de uğrayabilirsiniz.

Gizli ve doğal bir koy olan Soğuk Su Koyu bakir plajı ile sevilen bir nokta. Ancak buraya motorlu taşıtla ulaşmak mümkün değil, sadece deniz yolu ile veya yaya gidilebiliyor. Bu da Soğuk Su Koyu'nu daha değerli ve özel kılıyor. ayrıca Kayaköy ve çevresinde trekking, kano, dalış gibi çeşitli doğa ve su sporları yapma imkânı da bulunuyor.

Kayaköy'ün hemen yanından başlayan Ölüdeniz Tabiat Parkı ve sadece 9 km mesafedeki Ölüdeniz Plajı görülmesi Kayaköy ziyaretçilerinin gereken yerler listesinde mutlaka olmalı.

Kayaköy Galeri

x