Kavaklıdere Otelleri Ara

En uygun Kavaklıdere otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kavaklıdere otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kavaklıdere Hakkında

Muğla’dan yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan, bakır işlemeciliği, el sanatları ve halıları ile ünlü kültür turizminin ön plana çıktığı Kavaklıdere, doğası ve tarihiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir ilçedir.

Bakır ve mermeri ile ünlü Kavaklıdere’nin kültürünü ve havasını soluyacağınız, Bakırcılar Çarşısı, gezmeniz gereken ilk noktalardandır. Yörede yaşayan bakırcıların kendi aralarında geliştirdikleri özel dili duyabilir, bakır işçiliğinin icra edildiği atölyeleri gezebilirsiniz. Kendiniz ve sevdikleriniz için özel hediyelikler seçebileceğiniz çarşıya bir yarım gün ayırabilirsiniz. Ayrıca, her yıl Ağustos ayının ikinci haftasın düzenlenen Bakır ve Mermer Festivali sırasında Kavaklıdere’de olursanız, bu eğlenceli festivali değerlendirebilirsiniz. 

Yatağan-Kavaklıdere yolu üzerinde, Derebağ Köyü tepesinde yer alan, Roma döneminden kalma antik kent Hyllarima’yı gezebilirsiniz. Karyalılar döneminden kalma antik kentin kalıntıları arasında en dikkate değer olanı, antik tiyatro, sur kalıntıları ve kaya mezarlarıdır. Tarih meraklılarının bir sonraki durağı ise Kyon Antik Kenti olabilir. Menteşe beldesinde yer alan antik kentte, Roma dönemine ait bir tiyatro, sunak taşı kalıntıları bulabilirsiniz.   Yeşil doğası ve Menteşe evlerinin mimarisi ile dikkat çeken beldeye bir gününüzü ayırabilirsiniz. 

Kavaklıdere ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer alan  doğası ve temiz havası ile Yerküpe Yaylası; her yıl yaz aylarında çeşitli festivaller, şenlikler ve konserlere ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, 100 metre uzunluğunda, tek galerili bir mağara olan Yerküpe Mağarasını da gezebilir, bu yorgunluğun üzerine civardaki yeşil alanda piknik yapabilirsiniz. 

Et yemeklerinin ve zeytinyağlıların ön planda olduğu Muğla mutfağının özel lezzetlerini bulacağınız Kavaklıdere’de; mutlaka döş dolması, kabak çiçeği dolması, keşkek gibi lezzetleri tatmalısınız. Serin yayla havasının tadını çıkarabileceğiniz Kavaklıdere’ye seyahat için en uygun dönem yaz ve bahar aylarıdır.