Kaş Otelleri Ara

En uygun Kaş otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kaş otellerini listele.

Kaş Balayı Otelleri

Denize Sıfır Kaş Otelleri

Kaş Butik Oteller

Kaş Hakkında

Antalya ilinden 190 km uzaklıkta bulunan Kaş, batıda Esen Çayı’nın oluşturduğu doğal sınırlar ile Fethiye’den ayrılırken kuzeyinde Elmalı ilçesi, doğusunda da Uçağız, Demre bölgeleri bulunur. Likya Yolu ile Karia Yolu’nun kesişim noktasında konumlanan Kaş’ın tarihi anlamdaki önemi oldukça büyük. Tarihi kalıntıların ve doğal güzelliklerin içine kurulmuş apart oteller ve pansiyonlar Oda Kahvaltı, Yarım Pansiyon ve Tam Pansiyon konseptlerinde hizmet veriyor. Kaş Merkez’de bulunan otellerde konaklarsanız plajlara, yeme-içme ve eğlence noktalarına yürüme mesafesinde olursunuz. Kaş'ta bulunan Antalya otelleri aşırı lükse ve her şey dahil konsepti sunan oteller değil. Daha çok butik oteller yer alıyor.

Akdeniz ikliminin görüldüğü Kaş’ta yaz sezonu Nisan ayında başlasa da Nisan ve Mayıs aylarında deniz sıcaklığı ideal olmayabiliyor. Temmuz ve Ağustos aylarında Kaş, Antalya’nın diğer tatil beldelerine nazaran daha serin olduğu için bu dönemleri tercih edebilirsiniz. Kaş’a havayolu ve kara yolu ile ulaşabilirsiniz. Antalya Havalimanı, Kaş’a 220 km uzaklıkta bulunduğundan dolayı 150 km olan Dalaman Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Dalaman Havalimanı’ndan Kaş’a transfer seçenekleri bulunuyor. Bu seçenekleri değerlendirmek istemezseniz havalimanı servisleriyle Fethiye’ye gidip Fethiye’den kalkan Kaş dolmuşlarını kullanabilirsiniz. Kaş’a kara yolu üzerinden gitmek isterseniz İstanbul’dan Kaş’a giden otobüsler bulunuyor ancak Antalya Otogarı’na giderek oradan kalkan Kaş otobüslerine de binebilirsiniz.

Uzun bir sahil şeridine sahip olan Kaş’ta plaj yapısı genelde taş ve kayalık. Bu nedenle Kaş için hazırlayacağınız tatil valizinize deniz ayakkabılarınızı koymayı unutmamalısınız. Kaş’ta denize girmek ve tekne turlarıyla mavi denizi kontrol etmenin yanında dalış da yapabilirsiniz. Türkiye’nin en iyi dalış noktası olarak bilinen Kaş’ta dalış yaparak keşfedebileceğiniz birçok tarihi su altı kenti bulunuyor. Ayrıca Likya Yolu ve Karia Yolu’nda trekking yaparak eşsiz doğayı keşfedebilirsiniz.

Kaş Galeri

Kaş Semtleri

Kaş Seyahat Yazıları

x