Karamürsel Otelleri Ara

En uygun Karamürsel otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Karamürsel otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Karamürsel Hakkında

Adını Osmanlı döneminde yaşamış meşhur denizci Mürsel Bey’den alan Karamürsel, Kocaeli iline bağlı tarihi bir ilçe. Bursa ve İstanbul gibi kentlere yakınlığı ile dikkat çeken Karamürsel’in sahil hattında çay veya kahve içebileceğiniz pek çok harika mekan bulunuyor. Tarihte Bitinyalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar tarafından yönetilen ilçe, özellikle günübirlik geziler için son derece ideal atmosferiyle dikkat çekiyor.  

Karamürsel geziniz sırasında konuklarına pek çok konforu sunan otellerin yanı sıra köy evi şeklinde tasarlanan tesislerde de kalabilirsiniz. İlçenin denize yakın otellerinde ses yalıtımlı odalar, balayı suiti, aile odası ve tek kişilik oda gibi farklı ihtiyaçlara hitap eden seçenekler sunuluyor. Karamürsel otellerinin pek çoğunda ayrıca kilitli kasa, minibar, kablosuz internet ve çay makinesi bulunuyor. 

Osmanlı Devleti’nin ilk kumaş fabrikasına ev sahipliği yapan Karamürsel’de günümüzde bu tesisten geriye sadece bacası kalmış durumda. Ancak yine de tarihi yapı halen ilçeye gelen ziyaretçilerin uğrak noktası olmaya devam ediyor. Karamürsel’i gezerken ayrıca merkezden yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta yer alan Akpınar Suyu’na yolunuzu düşürebilirsiniz. Şimdilerde ilçenin önde gelen mesire alanları arasında dikkat çeken bu yer aynı zamanda milli park özelliği taşıyor.

Karamürsel’e ismini veren Mürsel Bey’in mezarı ise sıkça ziyaret edilen bir başka nokta. İlçenin manzarasını kuş bakışı izlemek isteyenler diğer adı ile Aşıklar Tepesi olarak ünlenen Oluklu Tepesi’ne doğru çıkabilirler. Üstelik burada bahar ve yaz aylarında piknik yapmak büyük keyif kaynağı. Yanınıza yiyeceklerinizi alarak manzaraya karşı huzur bulabileceğiniz diğer adres ise Baş Değirmen Mesire Yeri. 

Hafta sonları köy yumurtası, taze domates, salatalık, zeytin ve çıtır ekmeklerle şenlenen kahvaltı sofraları sayesinde pek çok ziyaretçi Karamürsel’in yolunu tutuyor. Özellikle enfes tereyağı ile yöresel bal burada hayli meşhur. Öğle ve akşam yemeklerinde ise ilçede çok sevilen simit dolmasını, balıkları veya köfteleri tadabilirsiniz. 

İlçeye İstanbul ve Kocaeli kent merkezinden her saat başı hareket eden otobüslerle ulaşılabiliyor. Hava yolunu tercih eden konuklar ayrıca Karamürsel’e son derece yakın sayılan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yararlanabilirler. Kent merkezinde bulunan otogardan ve havalimanından ilçeye servis, minibüs veya belediye otobüsü gibi alternatif taşıtlarla seyahat edebilirsiniz.

Karamürsel Galeri

Karamürsel Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Temmuz Mayıs 309,50 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.