Karaköy Otelleri Ara

En uygun Karaköy otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Karaköy otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Karaköy Hakkında

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Karaköy, Beyoğlu ilçesine bağlı popüler semtlerden biri. Deniz kıyısındaki semte vapurlarla Anadolu yakasında bulunan Kadıköy ve Üsküdar’dan ulaşmak mümkün. Üstelik semtten geçen tramvay hattı sayesinde Kabataş, Beyazıt, Laleli ve Zeytinburnu gibi yerlerden de Karaköy’e yalnızca dakikalar içinde gelme şansınız bulunuyor. Osmanlı Devleti döneminde şehrin önemli finans ve ticaret merkezlerinden olan Karaköy’de günümüzde de pek çok bankanın şubesini görebilirsiniz. Haliç’in hemen ağzındaki konumu ile ticaret gemileri için geçmişte önemli bir durak olarak bilinen Karaköy şimdilerde daha çok balık restoranlarında yemeğini yemek veya Tarihi Yarımada manzarasını seyretmek isteyen ziyaretçilerin uğrak noktası. Üstelik bölgede bulunan çok sayıda tesisatçı sayesinde malzeme ve yedek parça satın almak isteyenler için de semt doğru adres.

Bizans döneminde Cenovalıların yerleşim ve ticaret bölgesi olan Karaköy, o zamanlar daha çok bir Avrupa şehrini andırıyordu. Sonraki yüzyıllarda Osmanlı Devleti’nin İstanbul’u fethetmesiyle bölgede Müslümanların sayısı gitgide arttı ve Karaköy’ün çehresi değişime uğradı. Osmanlı Bankası’nın burada açılması ve bölgede hizmet veren Avrupa merkezli sigorta şirketleriyle Karaköy zaman geçtikçe daha da canlı ve popüler bir yer haline geldi.   

Beyoğlu’ndan dünyanın ilk metro hatlarından biri olarak kabul edilen tarihi Tünel’i kullanarak Karaköy’e ulaşabilirsiniz. Beşiktaş, Taksim, Beyazıt gibi yerlerden ise dolmuş ve otobüslerle Karaköy’e gelmek mümkün. Üstelik Karaköy Limanı’ndan hareket eden büyük yolcu gemilerine bindiğinizde Atina, Odessa, Dubrovnik ve Venedik gibi pek çok şehre seyahat edebilirsiniz. Karaköy geziniz sırasında İstanbul Modern, Osmanlı Bankası Müzesi, Salt Galata ve Santa Maria Kilisesi gibi tarihi ve turistik önemi bulunan yerleri görebileceğinizi unutmayın.

Karaköy Seyahat Yazıları