Karabük Otelleri Ara

En uygun Karabük otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Karabük otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Karabük Hakkında

Özgün mimarisi ve doğal güzellikleriyle Batı Karadeniz’in sevilen şehirlerinden Karabük, özellikle yerli turistler tarafından yaz aylarında sıkça ziyaret ediliyor. Özellikle Safranbolu ilçesi ile tanınan şehir, aynı zamanda ülkemizin en büyük sanayi merkezlerinden biri. Şehrin mimarisine uygun olarak, otellerin çoğu restore edilmiş tarihi konaklardır.

Karabük’e karayoluyla ulaşmak için Türkiye’nin çoğu ilinden direkt otobüs seferi var. Havayolu kullanmak isterseniz Kastamonu Havalimanı’na giderek Karabük’e özel servis veya transfer hizmetiyle ulaşabilirsiniz. Karabük İstanbul’a 400, Ankara’ya 240, Bursa’ysa 450 km uzaklıkta bulunmakta.

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Safranbolu Evleri, Karabük’ün en çok ziyaret edilen yeri. Tarihi bir tur için Köprülü Mehmet Paşa Camisi, Yörük Köyü, Hadrianapolis Antik Kenti ve Kent Tarihi Müzesi’ni de gezebilirsiniz. Doğal güzellikleri de en az tarihi dokusu kadar sevilen şehirde, Şeker Kanyonu, Tokatlı Kanyonu, Eğriova Göleti ve Mencilis Mağarası bulunmakta.

Karabük otellerinin hemen hemen hepsi oda kahvaltı servisi vermekte. Otellerin içinde bulunan restoran alanından, buradan ayrılmadan da öğle ve akşam yemeklerinizi yemeniz mümkün. Ekonomik, butik, bebek dostu temalı otellerde konaklarken tarihi dokuyla iç içe yaşayabilirsiniz.

Karabük, mutfağı en zengin çeşitlere sahip şehirlerimizden biri. Karadeniz etkisi taşıyan yemekleri arasında en sevilenleri perohi, çullu börek ve su simididir. Şehrin sevilen ilçesi Safranbolu’da üretimi yapılan safran, dünyanın en değerli baharatlarından. Safranlı zerde ve Safranbolu lokumu, bölgede en çok tüketilen yiyecekler arasında yer almakta.

Karabük Galeri

Karabük Semtleri

Önemli Noktalar

Karabük Seyahat Yazıları