Kaohsiung Otelleri Ara

En uygun Kaohsiung otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kaohsiung otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kaohsiung Hakkında

Kaohsiung, 3 milyona yakın nüfusu ile Tayvan’ın en büyük ikinci şehri. Tayvan Boğazı kıyısında yer alan şehir ticaretin yanı sıra siyaset, ulaşım, sanayi, arıtma tesisi ve gemi yapımı gibi konularda da ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip. Şehir Tayvan’ın en büyük üçüncü havalimanı olan Kaohsiung Uluslararası Havalimanı’na ve ülkenin en büyük deniz limanı olan Kaohsiung Limanı’na ev sahipliği yapıyor. Şehir 2009 yılında Dünya Olimpiyatları’nın gerçekleştirildiği şehir olarak adını dünyaya duyurmuştu.

Tropikal iklim kuşağında yer alan Kaohsiung şehrinde yıl boyu ortalama 20-29 derece civarında ölçülen sıcağa yüksek nem oranı eşlik eder. Özellikle haziran, temmuz ve ağustos aylarında sıcaklık aşırı yükselir, nem oranı çok fazla olur ve şehir yoğun yağmur yağışının etkisi altında kalır. Bu nedenle kenti ziyaret için özellikle kasım ile mart ayları arasındaki dönemin seçilmesi tavsiye ediliyor.

Eşine az rastlanır bir örnek olarak Kaohsiung kentinde şehiriçi ulaşım için halk tarafından en çok kullanılan araç scooter. Birçok yerde scooter kiralayabilir, özel scooter yollarında rahatça sürüş yapabilir ve aracınızı özel park alanlarına güvenle bırakabilirsiniz. Bu ulaşım yöntemi sizin için uygun değilse gelişmiş metro ağı ile kentin hemen her noktasına kolayca ulaşmak da mümkün. İki ve üç tekerlekli bisikletler de kent içerisindeki trafikte yaygın olarak görülüyor. Fiyatları da oldukça uygun.

Şehir limanının açıklarında bulunan Cijin Adası mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Buradaki Chihou Deniz Feneri ve Kaohsiung’un en eski tapınağı olan TianHou Tapınağı başlıca ziyaret edilmesi gereken noktalar. Ayrıca bu adada çok iyi balık restoranları bulunuyor ve oldukça zengin deniz canlısı menüsüne sahipler. Kaohsiungşehrininen yüksek binası olan Tuntex Sky Kulesi, kentin mimari simgelerinden biri olarak görülmeyi hak ediyor. Alışveriş için Dream Mall ‘a gidebilirsiniz. Geleneksel mimari ve yerel halkın geleneklerini yakından gözlemleyebileceğiniz bölge olan Bengmipang için bir gezi planı yapılabilir. Metro ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz Central Park, güzel peyzajının yanı sıra içinde farklı aktiviteleri barındıran bir kaçış noktası. Maymun Dağı olarak da bilinen Shoushan, maymunları yakından gözlemleyebileceğiniz bir yer. Burada küçük bir egzotik hayvanat bahçesi de bulunuyor. Maymunları beslemenin yasak olduğunu ve bazılarının saldırganlaşabileceğini ya da fotoğraf makinenizi çalabileceğini sakın unutmayın.  Lotus Gölü de mutlaka görülmesi gereken yerler listenizde yer almalı. Çevresi tapınaklarla, üzeri lotus çiçekleriyle kaplı olan gölün çevresinde çok sayıda sokak yiyeceği satıcısı ve Tayvan kuklaları gibi hediyelik eşya alternatifleri bulunuyor. Dağlarda yetişen Tayvan çayını içmeyi ve alışveriş listenize eklemeyi unutmayın.