Kanlıca Mahallesi Otelleri Ara

En uygun Kanlıca Mahallesi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kanlıca Mahallesi otellerini listele.

Kanlıca Mahallesi Hakkında

Kanlıca Mahallesi

İstanbul’un tarihi mahallerinden birisi olan Kanlıca; muhteşem boğaz manzaraları, lezzetli yoğurtları ve çiçeklerle sarılı Arnavut kaldırımları ile ünlü. Sahil kenarında yer alan Kanlıca Mahallesi’nin boğaz manzarasını tarihi yalılar ve konaklar süslüyor. Kanlıca Mahallesi’nde ilk uğranması gereken yer olan Kanlıca iskelesi çevresinde güzel kafeler ve çay bahçeleri sıralanmış durumda. Bu kafelerde Kanlıca yoğurdunu tadarak manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. İsmail Ağa Kahvesi de Kanlıca’nın en eski çay bahçesi olarak ilgi görüyor ve tarihi 1800’lü yıllara kadar uzanıyor.

Kanlıca Mahallesi’nde gezerken iskele kenarındaki meydanda yükselen görkemli İskenderpaşa Camii’ni de gezme şansı bulacaksınız. Kanlıca Camii olarak da bilinen bu Osmanlı camisi, Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırıldı. İskenderpaşa Camii’nin dış mimarisinde ve iç mekanlarında Osmanlı mimari tarzının en güzel örneklerini görebilirsiniz. Kanlıca Mahallesi’nde mutlaka görülmesi gereken bir yer de yüksek bir tepede yer aldığı için eşsiz bir İstanbul Boğazı manzarası sunan Mihrabad Korusu. Çok büyük bir alanı kaplayan Mihrabad Korusu çevresinde önünüzde Rumeli Hisarı, sağınızda ise Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün güzel manzaraları eşliğinde bir gezinti yapabilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kanlıca Mahallesi’nde İstanbul’un pek çok semtinden vapur seferleriyle kolayca ulaşmak mümkün, ayrıca belediye otobüsleri ve metrobüsle de bu tarihi mahalleye ulaşabilirsiniz.