Kandıra Otelleri Ara

En uygun Kandıra otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kandıra otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kandıra Hakkında

Kandıra, Kocaeli’nin Karadeniz kıyısındaki turistik ilçelerinden. 50 kilometreyi aşan uzun sahil hattıyla dikkat çeken ilçe, Kocaeli’nin aynı zamanda merkez ilçesi olan İzmit ile Sakarya’nın komşusu. Ankara ve İstanbul arasındaki otoyolu takip ederek ulaşabileceğiniz Kandıra’ya en yakın havalimanlarından biri ise İstanbul’un Anadolu yakasında hizmet veren Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı.

İki bölgenin neredeyse tam ortasında sayılabilecek konumu sayesinde Kandıra’da hem Marmara hem de Karadeniz ikliminden özellikler gözlenebiliyor. İlçede yağış rejimi oldukça düzensiz ve yağışlar genellikle kış aylarında yağmur şeklinde düşüyor. Yüksek nem oranı ve sene boyunca etkisi devam eden yağmur sayesinde Kandıra pek çok canlı türünü barındıran ormanlarıyla baş döndürüyor. Tarım ve son yıllarda gelişmeye devam eden sanayi kuruluşları Kandıra ekonomisini canlandıran başlıca etmenlerden. Balıkçılık ise özellikle kıyı kesiminde geçmişten bu yana önemini koruyor. Öyle ki kalkan, levrek, palamut, tekir ve istavrit başta olmak üzere pek çok balığı Kandıra kıyılarından tutmanız olası. İlçeye bağlı köylerden Pınarlı’ya geldiğinizde burada yer alan gölün adeta usta bir ressamın tablolarını andıran güzelliğinden etkilenmemeniz neredeyse olanaksız. Kefken sahilindeki Pembe Kayalıklar ise Osmanlı döneminde taş ocağı olarak hizmet veren ancak günümüzde daha çok fotojenik manzaralar vaat eden eşsiz bir yer.

Kandıra ilçe merkezi ile İzmit arasındaki mesafe yaklaşık 50 kilometre. Merkezden ilçeye gelmek istediğinizde 45 dakikadan biraz daha uzun süren bir minibüs yolculuğu yapmanız yeterli. Özellikle Kefken, Cebeci ve Kerpe başta olmak üzere Kandıra’nın ilçeleri baharın son günlerinden itibaren tam anlamıyla turist akınına uğruyor. Bölgeyi günübirlik veya birkaç günlük tatil için tercih eden ziyaretçilerin ilgisi ancak kış geldiğinde ve havalar soğuduğunda azalıyor.

Kandıra Semtleri