Kanchanaburi Otelleri Ara

En uygun Kanchanaburi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kanchanaburi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kanchanaburi Hakkında

Tayland'daki Kanchanaburi eyaleti, Bangkok şehrine sadece 130 km mesafede yer alır. Hem Tayland’ın çılgınlıklarından kaçmak isteyen yerel halk hem turistler için popüler bir destinasyondur. Muhteşem manzaraları ve doğal güzellikleri ile dinlenmek için bolca alternatif olan Kanchanaburi, tarihi açıdan da zengindir. Özellikle 2. Dünya Savaşı sonrası bölgeye gelen Japonlar, bugün hala Ölüm Treni olarak anılan demiryolunu inşa etmişlerdir. 

Japon Hükümeti Burma’daki merkez kuvvetlerine ikmal amacıyla 303 kilometresi Tayland’da olmak üzere, toplamda 415 kilometrelik bir demiryolu inşa etmeye karar verir. Demiryolunun en zor kısmı ise Kwai nehrinden geçen köprünün inşası olur. Çeşitli ülkelerden 270 bin savaş esirinin çalıştığı köprünün tamamlanması bir yıl sürer. Ağır şartlar nedeniyle bu adı alan tren yolu, bugün hala kullanımda ve yüzlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Filmlere konu olmuş bu köprüyü savaş döneminin utanç simgelerinden biri olarak görebilirsiniz. Kwai Nehri’nin kıyılarında yer alan Chung-Kai Savaş Mezarlığı, aslen savaş mahkumlarının kampı idi. Bu sessiz ve hüzünlü mekanda huzurlu zaman geçirebilirsiniz. Uzun düşüncelere dalabileceğiniz bir müze deneyimi isterseniz 2. Dünya Savaşı panaroması görebileceğiniz, Ölüm Tren Yolu Müzesi ile  Savaş Müzesi’ni arka arkaya ziyaret edebilirsiniz. Yeterince vaktiniz varsa Bangkok’a çok ucuz ve yavaş sayılabilecek bir yolculuk yapıp, muhteşem manzaraların tadını çıkarmalısınız.

Taweechai Fil Kampı, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak, daha önce parklarda uygun olmayan şartlarda çalıştırılmış fillerin rehabilitasyonu ile ilgileniyor. Burada geçirdiğiniz bir gün, alışılagelmişin aksine, sizin onlar için çalıştığınız ve doğal ortamlarında onlarla vakit geçirmeniz anlamına geliyor. Prasat Muang Singh'e yapacağınız bir gezi ile en batıdaki Khmer bölgesine gidebilirsiniz. Burası aynı zamanda Aslan Şehri Kutsal Merkezi olarak da bilinir. Sai Yok Doğa Parkı, Ölüm Tren Yolu’nun son istasyonuna yakın bir bölgededir. Kanchanaburi’nin en etkileyici şelalelerinin keyfini burada sürebilirsiniz.

Kanchanaburi’nin seyahat için en uygun ve turistlerin en çok rağbet ettiği ay Temmuz ayıdır. Alternatif olarak daha serin ancak yağışsız geçen Aralık-Şubat ayları tercih edilebilir.