185. Sayfa Kanada Otelleri Ara

En uygun Kanada otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kanada otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kanada Hakkında

Kuzey Amerika’da yer alan Kanada yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük ikinci ülkesi unvanına sahip. Kanada topraklarının büyük kısmı ormanlık alanlarla kaplı. Ülkenin kuzey bölümüne sert ve soğuk tundra iklimi hâkim. Güney kıyı kesimlerde ılıman deniz iklimi görülürken, diğer bölgelerde karasal iklim etkili. Ülke genelini ziyaret için en uygun zaman dilimi yaz ayları. Güney kesimleri ise mart – ekim ayları arasında ziyaret edilebilir.

Kanada, merkezi olmayan, 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan bir federasyon. Başkenti Ottawa. Montreal, Toronto, Vancouver, Calgary ile Québec ise diğer önemli şehirleri. Kanada’nın iki resmi dili var; Fransızca ve İngilizce. Ülkenin temel tarım ürünleri buğday, arpa, mısır ve yulaf. Büyükbaş hayvancılığın yanı sıra balıkçılık da en önemli faaliyetlerden biri. Ülkede kürk hayvanı çiftlikleri de bulunuyor.

Kanada’da sanayi de hayli gelişmiş durumda. Bunun en önemli sebebi petrol, doğalgaz, nikel, çinko, kurşun, altın ve hatta ormanlar gibi çok zengin doğal kaynaklara sahip olması. Ülkede Ren geyiklerini hemen her yerde görebilirsiniz. Ayrıca Kanada’da bufalo, antilop, kunduz, kutup ayısı, fok, sincap, vaşak gibi çok farklı hayvan türleri de bulunuyor ve alakarga, kardinal kuşu, kedi kuşu, baltimor gibi özel kanatlılar da ülkede yaygın olarak görülen türler arasında.

Ülkenin ekonomik refah düzeyi çok yüksek. Bu nedenle Kanada uzun zamandır her yıl önemli sayıda beyin göçü alıyor. Bunun yanı sıra ülke, eğitim için giden çok sayıda öğrenciye ve çalışmak için giden göçmenlere de ev sahipliği yapıyor.

Kanada ziyaretçilerinin mutlaka görmesi tavsiye edilen yerlerin başında Niagara Şelalesi, CN Kulesi, Royal Ontario Müzesi, Canada’s Wonderland, Notre Dame Bazalikası, Ontario Gölü, Stanley Park, Banff Ulusal Parkı, Butchart Bahçeleri, Casa Loma ve Canadian Rockies geliyor.

Kanada mutfağının temelini av etleri ve deniz mahsulleri oluşturuyor. Fransız usulü yemekler de yaygın olarak tüketiliyor. Seyahatiniz süresince taze ıstakoz, turna balığı, beyaz balık ve geyik eti gibi özel lezzetleri deneyebilirsiniz.

Çok sayıda ziyaretçinin hem tatil hem eğitim hem de yaşam hayallerini süsleyen Kanada’ya uçarak dünyaca ünlü Ren geyiklerini yakından görmek için ihtiyaç duyduğunuz en uygun uçak bileti alternatiflerini Enuygun.com’da inceleyebilir, karşılaştırabilir ve satın alabilirsiniz.