Kameshly Otelleri Ara

En uygun Kameshly otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kameshly otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kameshly Hakkında

Kameshly, Suriye’nin kuzeydoğusunda yer alan bir şehirdir. Aynı zamanda Kameshly bölgesinin merkezi olan bu şehrin, Türkiye ile sınırı bulunuyor ve şehir Irak yakınlarında yer alıyor. Suriye’nin onuncu kalabalık şehri olan Kameshly’da, 2004 yılı tahminlerine göre yaklaşık 185 bin kişilik bir nüfus yaşıyor. Şehirde, ağırlıklı olarak Kürtlerin, ardından Araplar ve Hristiyan azınlıkların yaşadığı, etnik grupların karışımı bulunuyor.

Ekonomisi tarım, turizm, alışveriş ve petrole dayanan Kameshly’da, Kürt ve Arap mutfağı oldukça tutulmakta olup şehrin her yerinde döner (şavurma) lokantaları yer alıyor. Şehirde etli yemeklerin ve hamur tatlıların yaygın olmasının yanı sıra batı tarzı restoranlar da bulunuyor. Kameshly’nın kuzey bölgelerinde karasal iklimin soğuk ve kar yağışlı kışları, güneyinde ise sıcak ve kurak yazları görülüyor.

Ayrıca bitki örtüsünün bozkır ve orman olduğu bu şehrin kuzeyindeki dağlık bölgelerinde kavak, söğüt, meşe ağaçları, güneyinde ise hurma ve palmiye ağaçları bulunuyor.