Kamboçya Otelleri Ara

En uygun Kamboçya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kamboçya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kamboçya Hakkında

Güney Asya’nın adı iç savaşlarla duyulan ülkesi Kamboçya, bitmek bilmeyen etnik çatışmalar nedeniyle dünyanın geri kalmış ülkeleri arasında gösteriliyor. Savaşın etkilerinin yavaş yavaş silinmeye başladığı Kamboçya’da Khmerler, Vietnamlılar ve Çinliler ortak bir yaşam alanı oluşturmayı başarmış görünüyorlar.

Budizm inancının benimsendiği ülkede halkın büyük çoğunluğu tekstil, tarım ve turizm sektörlerinde çalışarak geçimlerini sağlıyor. Güneybatı ucunda Tayland Körfezi’nin bulunduğu Kamboçya’nın komşuları, kuzeyde Laos, doğuda Vietnam ve kuzeyde Tayland. Mayıs ve ekim ayları arasında yoğun yağışa maruz kalan Kamboçya’da, kasım ve nisan ayları arasında muazzam bir kuraklık ülkeyi etkisi altına alıyor. Serin havaya hasret kalacağınız ülkede en düşük sıcaklık 22, en yüksek sıcaklık ise 40 derece olarak yaşanıyor.

Kamboçya, muhteşem doğası, harika adaları ve kendine has yapıları ile hayranlık uyandırıyor. Ülkenin başkenti olan Phnom Penh’te, ziyaret edebileceğiniz Ölüm Tarlaları ile Truol Sleng Soykırım Müzesi’nde sergilenen insan kafataslarını ve savaşlarda kullanılan silahları gördüğünüzde insanlık tarihinin en korkunç ve hayret uyandıran olaylarının bölgede yaşandığını daha iyi anlayabilirsiniz. Siem Reap ise UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Angkor Tapınakları sayesinde daha çok turistlere hizmet veren bir kıyı şehri.

Çevre ülkeler ile birlikte düzenlenen Su Festivali, Kamboçya’nın en büyük kültürel etkinliği olarak biliniyor. Her yıl aralık ayında gerçekleştirilen Angkor Fotoğraf Festivali’nde kurulan büyük platformlar sayesinde dünya çapındaki fotoğraf sanatçılarının eserleri görsel bir şölene dönüştürülüyor. Pirinç yetiştirme sezonunun başlangıcında pek çok Asya ülkesinin katılımı ile gerçekleşen Royal Ploughing Ceremony Festivali de ülkedeki kültürel etkinlikler içerisinde yer alıyor.

Tayland ve Fransız mutfaklarının etkisine rastlanan Kamboçya mutfağında keşfetmeniz gereken lezzetler arasında yumurtalı tofu kızartması olan Tahu Telur yemeği yer alıyor. Türk vatandaşları, otuz güne kadar vizesiz Kamboçya’da dolaşma hakkına sahipler. Bu süre sonrasında ise ülkemizdeki Kamboçya Konsolosluğu’ndan veya sınır kapılarından vize almanız gerekiyor.

Huzurun ve kültür turizminin yavaş yavaş etkisini gösterdiği bu ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız, Enuygun.com’dan uçak bileti fırsatlarını inceleyebilir ve Kamboçya uçak biletinizi satın alabilirsiniz.