Kalküta Otelleri Ara

En uygun Kalküta otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kalküta otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kalküta Hakkında

Hindistan’ın ikinci büyük kenti olan Kolkata, şehir merkezinde 5 milyon, toplamda ise 12 milyonluk nüfusuyla dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisidir. Ayrıca Britanya’ya bağlı Hindistan’ın da başkentliğini yapmıştır.

Kolkata ya da orijinal ismi ile Calcutta insanlık tarihi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Batılıların kolonileşme yarışında olduğu yıllarda ilk hedeflerden biri olan şehir, kültür başkenti olarak anılıyor.

Mart ayından Temmuz’a kadar olan yaz aylarında sıcaklık 30 derece ile 40 derece arasında değişiyor, yani hava oldukça sıcak ve nemli. Kış aylarında ise 9 derece ile 11 derece arasında değişen bir sıcaklık ortalamasına sahip. Temmuz ile Eylül arası ise bölgenin en çok yağış aldığı dönem.

Baharatlı yiyecekleri ile ünlü Bengal mutfağını keşfetmek için en ideal şehirlerden birisi olan Kolkata’da; Eden bahçeleri, Akashwani Bhavan isimli radyo binası, Fort William isimli İngiliz yapımı bina ve Chowringee isimli şehrin pazarlarının bulunduğu yer de Merkez Kolkata’da gezilmesi gereken yerler. Kuzey Kolkata’da Nahkhoda Camii ve Parashnath Tapınağı, Güney Kolkata’da ise The Kalighat Kali Tapınağı ve oldukça ünlü olan Big Bazar yani Büyük Pazar’a uğrayabilirsiniz.