Kalemya Koyu Otelleri Ara

En uygun Kalemya Koyu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kalemya Koyu otellerini listele.

Kalemya Koyu Hakkında

Kalemya Koyu

Fethiye, ülkemizin en sevilen tatil beldelerinden biri olarak her yıl yüz binlerce turist ağırlıyor. Fethiye’nin Ege denizinin güzelliklerine sahip pek çok ünlü koyu var ve Kalemya Koyu, Fethiye merkezine sadece 10 dakika uzaklığıyla bu koylar arasında en sevilenlerden biri. Arkasında eşsiz bir çam ortamı önünde ise masmavi bir Ege Denizi manzarası olan Kalemya Koyu, doğayla iç içe turistik tesisleriyle ilgi çekiyor.

Kalemya Koyu, Fethiye merkezine çok yakın olduğu için gezmek, eğlenmek ve ünlü balık restoranlarına akşam yemekleri yemek için kolayca merkeze ulaşabilirsiniz. Kalemya Koyu’nda alışveriş yapmak için de gitmeniz gereken yer yine Fethiye merkezde yer alan tarihi Paspatur Çarşısı. Burada yöresel halılar, kuyum, deri ve ilginç hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Alışverişten sonra büyüleyici Fethiye eski kentini de gezebilir bozulmamış atmosferleriyle tarihi evleri ve 400 yıllık bir geçmişi olan Fethiye Hamamı’nı görebilirsiniz.

Kalemya Koyu, güzelliğinden dolayı tekne ve yatlar için de önemli bir mola noktası. Koyun berrak sularında gerçekleştirilen tüplü dalış etkinlikleriyle Ege’nin su altı zenginliklerini yakından görme şansınız var. Kalemya Koyu’ndan kalkan tekne gezileriyle Fethiye çevresini de keşfe çıkabilir, Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi gibi Türkiye’nin en popüler tatil bölgelerini gezebilirsiniz. Dünyanın en güzel plajları arasında gösterilen Ölüdeniz Plajı’nda verilen tekne molaları özellikle çocuklu aileler için ideal çünkü bu plaj, sakin ve sığ sularıyla tanınıyor. Kelebekler Vadisi içe uçan binlerce farklı renkli kelebeği görebileceğiniz benzersiz bir yer. Özenle korunan vadinin cam gibi berrak sularında da keyifle yüzebilirsiniz. Kalemya Koyu, Ege bölgesinin pek çok güzelliğine kolay bir ulaşım sunduğu ve huzurlu atmosferini korumayı başardığı için tercih edilen bir yer.

x