Kahramanlar Mahallesi Otelleri Ara

En uygun Kahramanlar Mahallesi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kahramanlar Mahallesi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kahramanlar Mahallesi Hakkında

Kahramanlar Mahallesi, İzmir’in kuşkusuz her daim en popüler noktalarından Konak’ın sınırlarında yer alıyor. Son derece merkezi konumu sayesinde mahalleye yakınından geçen metro veya tramvay gibi araçlarla rahatlıkla ulaşmanız mümkün. Kahramanlar Mahallesi’nden dilerseniz Konak Meydanı’na, Alsancak sahiline veya tarihi Kemeraltı’na yürüyerek gelebilirsiniz. İzmirli üniversiteliler arasında hayli revaçta olan mahallede gündüzleri tarihi sokakları süsleyen kafelerde oturabilir, akşamları ise müzik dinleyerek eğlenceli zaman geçireceğiniz mekanları tercih edebilirsiniz. Kemeraltı Çarşısı ve civarından baharat veya hediyelik eşyalar satın almaksa yine şüphesiz İzmir’in en keyifli aktivitelerinden.

Kahramanlar Mahallesi’nin yakınlarından geçen otobüslere bindiğinizde İzmir’in en büyük üniversitelerinden Ege üniversitesine ve şehirlerarası otobüs terminaline ev sahipliği yapan Bornova’ya gelebilirsiniz. Çeşme otobüslerinin hareket noktası olan Fahrettin Altay ise yalnızca hayli kısa süren bir metro yolculuğu kadar uzak. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle iyiden iyiye canlanan Kahramanlar Mahallesi ve civarında akşamüzeri palmiyeli yollardan geçerek bölgede kurulan tezgahlara göz atabilir, dilerseniz bileklik, kolye ve anahtarlık gibi hediyeliklerden satın alabilirsiniz. 

Mahallede neredeyse her çeşit sebze ve et yemeğinden tadabileceğiniz restoranlar yer alıyor. İzmir’in dillere destan meşhur kumrusunu ve midye dolmasını ise ayaküstü hızlıca atıştırmak için tercih edebilirsiniz. Ayrıca İzmir bombası adıyla bilinen kurabiye, bölgedeki fırın ve pastanelerde adeta yok satıyor. İçi akışkan çikolatayla doldurulan kurabiyelerden burada dumanı üstündeyken tadabilir, isterseniz İzmir’den ayrılmadan bir kutu da bavulunuza atmak için alabilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan servislerle yaklaşık 40 dakikada ulaşabileceğiniz Kahramanlar Mahallesi ve civarında konaklamak isteyenler için İzmir otelleri sayısı da hayli fazla. Popüler tesislerde yer bulabilmek için rezervasyonunuzu belirli bir süre önceden tamamlamayı ihmal etmeyin.