Kadikale Otelleri Ara

En uygun Kadikale otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kadikale otellerini listele.

Kadikale Hakkında

Tarihi Helenistik Dönem’e kadar uzanan pek çok yapıya ev sahipliği yapan, Bodrum’un en gizli kalmış köşelerinden biri olan Kadıkalesi, Bodrum, Muğla’nın Turgutreis mahallesi sınırları içerisinde yer alıyor. Turgutreis merkezine 6 km mesafede konumlanan Kadıkalesi, Bodrum ilçe merkezine ise 23 km uzaklıkta bulunuyor. Hem hava yolu hem de kara yolu ile ulaşımın oldukça kolay olduğu Bodrum’un Gümüşlük, Gümbet, Yalıkavak gibi kalabalık yerlerine göre daha sakin olan Kadıkalesi’nde birden çok konaklama alternatifi de mevcut.

Tarihi çeşmeleri ve meşhur Roma Kilisesi ile Turgutreis’in en görülesi yerlerinden biri olan Kadıkalesi’nden günübirlik Akyarlar Koyu’na giderek, su sporları aktivitelerine katılabilirsiniz. Kadıkalesi’nde Helenistik Dönem’in yanı sıra Osmanlı döneminden de günümüze dek ulaşan pek çok yapı ile karşılaşmanız olası. Bu eşsiz tarihi atmosferi solumak için tek yapmanız gereken, Milas-Bodrum Havalimanı’na vardıktan sonra Turgutreis-Gümüşlük minibüsüne binmek. Bunun yanı sıra Bodrum Otogarı’ndan Kadıkalesi’ne direkt ulaştıran toplu taşıma araçları da mevcut. Kadıkalesi Koyu’nda Bodrum gece hayatını deneyimleyebileceğiniz çok sayıda gece kulübü ve var bulunuyor. Gündüzleri deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarırken, geceleri de canlı müzik mekanlarında sabahın ilk ışıklarına  kadar eğlenebilirsiniz.

Kadıkalesi Koyu’ndaki denize sıfır Turgutreis otelleri tercih edilebilir veya daha merkezi konumdaki Turgutreis konaklama tesislerinden birini seçebilirsiniz. Bodrum Yarımadası’nda bulunan ve yılın 4-5 ayı denize girilebilen Kadıkalesi Koyu’nu çevreleyen yeme içme eğlence mekanlarını da rotanıza dahil edebilirsiniz. Mandalina bahçeleri ile ünü tüm Türkiye’ye yayılmış olan Turgutreis ve Kadıkalesi’ni ziyaret etmek için en uygun dönem ise ilkbahar ve yaz ayları. Kadıkalesi Koyu’nun da bağlı olduğu Turgutreis mahallesinde başlıca gezilecek yerler, Arkeoloji Müzesi, Karainvir Plajı, Fener Burnu, Zeki Müren Sanat Müzesi ve Barlar Sokağı. Tekne turu yapmak isterseniz, Kargı Koyu, Hurma Sahili ve Bardakçı Koyu’na gidebilirsiniz. Kadıkalesi seyahatinizi unutulmaz kılacak lezzetlerin başında ise envaiçeşit deniz mahsulü ve Ege mutfağına özgü kabak çiçeği dolması geliyor.

x