Juan-les-Pins Otelleri Ara

En uygun Juan-les-Pins otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Juan-les-Pins otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Juan-les-Pins Hakkında

1930’lardan bu yana ünlü bir sahil beldesi olan Juan les Pins, Fransız Rivierası kıyısında Nice ve Cannes şehirleri arasında konumlanıyor. Adını bölgedeki çam ağaçlarından alan şehir, kuzey doğusundaki en yakın kasaba olan Antibes ile birlikte anılıp genellikle Antibes-Juan-les-Pins olarak tanımlanıyor. Masmavi Akdeniz ile boylu boyunca uzanan dağların çevrelediği şehir, tüm yıl boyunca güneşli iklimi ve 25 kilometrelik sahil şeridiyle rüya gibi bir tatil arayanların gözdesi. Kumlu plajlardan oluşan sahillerinde ise su kayağı, dalış, rüzgar sörfü gibi her türlü su sporu yapabiliyorsunuz. Kulüp ve barların çokluğundan kaynaklanan hareketli gece hayatı ve kumarhaneleri ile eğlenceli tatil vadeden bir yer olan şehirde Gallice ve Epi Hollywood en popüler plajlar.

Juan les Pins’i cazip kılan sadece cennet doğasıyla plajları değil, belde aynı zamanda bir tarih ve kültür toprağı. Asırlar önceki tarihinde Yunanlılar ve Romalıların en sevdiği şehirlerden olan Juan-les-Pins’de, şehir surları ve eski şehrin merkezi hala ilk atmosferini koruyor. 1710 yılında yapılan katedral, kayalık bir bölgede yüzyıllardır Akdeniz’e tepeden bakan Fort Carre, 16. yüzyıl başlarından kalan Saint Bernardin Şapeli ile Antibes bölgesi bir tatilde tarih şöleni arayanlar için gezilip görülecek yerler arasında bulunuyor. Bir kısmı denizde olan Antik Antipolis Kenti’nin kalıntılarını ise şehrin Arkeoloji Müzesi’nde görebiliyorsunuz.

Juan les Pins, ünlü Amerikan saksafoncu Sidney Bechet’in 1951’de karısına evlenme teklif ettiği yer. Bu yüzden de 50 yılı aşkın süredir en ünlü sanatçıların katılımıyla uluslararası çapta bir caz festivali düzenleniyor.  Pinede Ormanı yakınlarındaki plajda düzenlenen festival her yıl temmuz ayı ortasında başlayıp 10 gün boyunca devam ediyor. Ünlülerin evleri, konforlu otelleri ve lüks restoranları ile de çıtası yüksek tatil yerlerinden olan beldeden kuzeye doğru yaklaşık bir saat sürüş mesafesiyle Alpler’e gidip kayak yapabiliyorsunuz.

Romantizm ve ihtişam şehri olan Juan les Pins’e havayoluyla gelmek istediğinizde ineceğiniz en yakın havaalanı 13 kilometre mesafedeki Nice Havalimanı. Havalimanından Juan les Pins’e otobüs, tren, taksiye binerek veya araç kiralayarak ulaşabiliyorsunuz.