Joensuu Otelleri Ara

En uygun Joensuu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Joensuu otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Joensuu Hakkında

Finlandiya’nın doğusundaki Kuzey Karelia bölgesinin başkenti olan Joensuu, Saimaa Göl Sistemi’ne bağlı akarsulardan Pielisjoki Nehri’nin, Pyhäselkä Gölü’ne döküldüğü yerde bulunuyor. Joensuu Fince’de ‘nehrin ağzı’ anlamına geliyor. Küçük bir yerleşim birimi olmasına rağmen Doğu Finlandiya Üniversitesi, Kuzey Karelia Üniversitesi ve Humak Üniversitesi olmak üzere üç üniversiteye ev sahipliği yapıyor. Kent bu yüzden yoğun bir öğrenci nüfusu barındırıyor. Rus Çarı I. Nicholas tarafından 1848 yılında kurulan Joensuu, kuruluş amacı olan Kuzey Karelia başkentlik statüsünü günümüze kadar taşıdı.

Şehir 19. yüzyılda ülkenin en önemli sanayi ve ticaret şehirlerinden birisi haline geldi. Daha sonra Joensuu’nun bulunduğu göller bölgesinde, göllerin kanallar vasıtasıyla birbirine bağlanması sonucunda kent, Finlandiya’nın en önemli liman şehirleri arasında yerini aldı. Liman ve kanallar aracılığıyla, özellikle Rusya ve Orta Avrupa’ya ulaşan canlı ticaret yolları oluşturuldu. Avrupa Orman Enstitüsü’ne ev sahipliği yapıyor olması nedeniyle ‘Avrupa Orman Başkenti’ olarak nitelendirilen şehir, önemli bir çevre projesi ile de dünyaya adını duyurdu.

ENO Projesi (Environment Online) olarak anılan proje, ilköğretim ve lise düzeyindeki öğrencilere çevre koruma bilincini ve ağaç dikme sorumluluğunu bir program çerçevesinde kazandırmayı amaçlıyor. Joensuu’da bir öğretmen tarafından geliştirilen proje, proje uygulayıcısı okulların oluşturduğu bir ağ vasıtasıyla büyüyor. Bugün dünyada 150 ülkede ENO Okulu bulunuyor. Bunker Müzesi, Keskusta (şehir merkezi), Tori (pazar), Carelicum, Joensuu Kilisesi, Botanik Bahçesi, Tropik Kelebek Bahçesi ve Belediye Binası, kentin popüler gezi mekanlarını oluşturuyor. Ilıman iklim etkilerinin hakim olduğu şehir, yıl boyunca belirgin ölçüde yağış alıyor. Joensuu Havaalanı kentin 11 km. kuzeybatısında bulunuyor