Javea Otelleri Ara

En uygun Javea otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Javea otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Javea Hakkında

Javea, Costa Blanca Kıyı Şeridi’nin en önemli turistik noktalarından biridir. Özerk bir kasaba olan Javea’nın nüfusu 33.000’den fazladır.
Javea, kendi içinde 3 ana bölüme ayrılır. Javea Old Town, Javea Liman ve Kumsal Kesimi.
Old Town bölümü eski, bozulmamış dar ve labirente benzeyen sokaklara, gotik tarzda binalara ve kliselere sahipken, liman kısmında sayısız deniz manzaralı restoranları ve barları bir arada görebilirsiniz.
Sahil kesimine 2 km uzaklıktaki tarihi alanlar, eşsiz mimarisi korunabilmiş olan anıt ve  kliseleri ile  turistleri çekmeyi başarıyor.
Kasabanın kumsal kesimine gelindiğinde, Akdeniz kıyılarının berrak mavi denizi , doğal güzellikte plajlarla buluşuyor. Kumlu sahil şeritlerinden, engebeli dağ alanlarına, hafif havasından, kapsamlı turist tesislerine kadar Javea, kendinde antik bir balıkçı kasabası olmasından çok daha fazla şey barındırıyor.
Javea’nın görülmesi gereken doğal güzellikleri arasında diğer plajlara oranla keşfedilmesi daha güç olan saklı doğa harikası  Grenadella Cove , Montgo Yamaçları, onu çevreleyen tepeler ve vadilerde Batı Akdeniz’in bilinen en eski Neolitik yerleşiminin izleri yer alıyor.
Javea’nın mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerleri arasında, 12.yüzyılda inşa edilen Iglesia de San Bartolome Klisesi de görülmeye değerdir.
Javea’ya en yakın havaalanları, kasabanın kuzeyinde yer alan Valencia ile, güneyde bulunan Alicante’dir