Jackson Hole (ve civarı) Otelleri Ara

En uygun Jackson Hole (ve civarı) otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Jackson Hole (ve civarı) otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Jackson Hole (ve civarı) Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nde Mississippi Eyaleti’nin başkenti olan Jackson, Mississippi Nehri’nin güney kolu olan Pearl Nehri deltasında kurulu bir şehir. Şehir ismini İngilizlere karşı savaşarak kenti Amerika Birleşik Devletleri topraklarına katan General Andrew Jackson’dan alıyor.  Şehir ekonomisini ayakta tutan değerler öncelikli olarak elektrik, makine ve metal sanayisi.

Jackson nemli subtropikal iklimin etkisi altında yaşayan bir şehir. Kış aylarında sıcaklık ortalama 13 ila 19 derece aralığında ölçülürken yaz aylarında sıcaklık değerleri 30 derecenin üzerine çıkıyor. Jackson yıl boyu yağış alan bir şehir ancak özellikle kış ve ilkbahar aylarında bu yağışlar sağanak, fırtına, tornado ve dolu şeklinde görülebiliyor, yıkıcı etkiler yaşanabiliyor. Yaz sonu ve sonbahar başı, hem yağışlar daha az olduğundan hem de sıcaklık değerleri daha normal seviyelerde ölçüldüğünden kenti ziyaret etmek için en uygun dönem olarak kabul ediliyor.

Şehiriçinde toplu taşıma aracı olarak otobüsler kullanılıyor. Jackson ünlü Amtrak treninin durak noktalarından biri. Ayrıca Jackson-Evers Uluslararası Havalimanı şehrin uzak noktalara açılan kapısı.

Özellikle haftasonları Jackson’da mutlaka canlı müzik ve şovlara katılabileceğiniz çeşitli gösteriler, konserler ve barlar bulunur.  Çok sayıda üniversite ve yüksekokul bulunmasının da etkisiyle kentte gece hayatı oldukça hareketli. Her zevke hitap edecek birçok kafe, restoran, bar ve kulüp bulunuyor. Özellikle State Caddesi ve Pearl Caddesi bu konuda zengin bir çeşitliliğe sahip.

Binlerce esere ev sahipliği yapan ve kentin tarihini öğrenme imkânı sunan Smith Robertson Museum and Cultural Center görülmesi gereken yerlerden. Tougaloo Üniversitesi’nin kampüsü de tarihi bir geçmişe sahip ve ziyareti hak ediyor. Asırlık Afro Amerikan miraslarını görebileceğiniz Farish Caddesi ve çevresinde yürüyüş planlayabilirsiniz. Şehirde tarım, ormancılık, sanat, çocuk, doğal bilimler gibi farklı temalarda hazırlanmış çok sayıda müze ziyaretçilerini ağırlıyor. LeFleur’s Bluff State Park ise sakin bir dinlenme yeri olarak şehirde karşımıza çıkıyor. Burada piknik yapma ya da trekking imkânı da bulunuyor. Jackson’da alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda alışveriş merkezi bulunuyor olsa da ana caddelerdeki birçok güzel dükkân ve mağazadan da ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Daha özel şeyler arıyorsanız çok sayıda kafe ve restoranı da içerisinde bulunduran Fondren Bölgesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.