Ivalo Otelleri Ara

En uygun Ivalo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ivalo otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ivalo Hakkında

Finlandiya'nın Laponya Bölgesi'nde bulunan Ivalo, Avrupa'da kış turizmi ile ünlü İnari kentine bağlı, köy görünümünde küçük bir yerleşim birimi niteliği taşıyor. Laponya ya da bir diğer adıyla Lapland; İskandinav Yarımadası, Kola Yarımadası, Karelia ve  Finlandiya'nın oluşturduğu Fennoscandia'nın en kuzeyindeki bölgeye deniyor. Laponya; İsveç, Norveç, Finlandiya ve Rusya tarafından paylaşılıyor. Bölge Sami nüfusunun oldukça yoğun olduğu bir yerleşim alanı.

Yaklaşık 4 bin yıllık tarihleriyle dünya üzerindeki en eski topluluklardan biri olan Samiler, Orta Çağ döneminde Avrupa'nın en büyük nüfuslu toplumlarından biriydi. Vikinglerle başlayan ve tarihi süreç içerisinde devam eden asimilasyon politikalarıyla Samiler'in nüfusu günümüzde oldukça azalmış bulunuyor. Ivalojoki Nehri kıyılarında konumlanan ve Finlandiya'nın Laponya'ya açılan kapısı görevini üstlenen Ivalo; daha çok, ülkenin kuzeyindeki kış turizmi ve kuzey ışıkları tur organizasyonları için, özellikle havayolu taşımacılığında önemli bir transfer merkezi olma özelliğini taşıyor. Laponya'nın popüler Fin kış turizmi kenti olan Saariselka, Ivalo'ya sadece 30 km. uzaklıkta bulunuyor. Samiler'in yaşam kültürüne ve civardaki kış tuzmi merkezlerine erişimin en kısa yolu Ivalo'dan geçiyor.

Camdan yapılmış iglo oteller, haski-safari, kuzey ışıkları, Noel Baba Köyü, buz oteller, Ren geyikleri, kayak, hikking, spa ve snowmobile gibi deneyimler, Ivalo ve çevresinin en gözde turizm aktiviteleri arasında yer alıyor. Inari'de, Samiler'in tarihini gözler önüne seren bir de müze bulunuyor. Soğuk ve ılıman iklim etkilerinin hakim olduğu şehir, yıl boyunca belirgin ölçüde yağış alıyor. Ivalo'nun ortalama yıllık sıcaklığı 0,9 derece. Finlandiya'nın en kuzeydeki havaalanı olan Ivalo Havaalanı, kentin 11 km. güneybatısında bulunuyor. Havaalanının Saariselka'ya uzaklığı ise 25 km.