İstanbul Otelleri Ara

En uygun İstanbul otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İstanbul otellerini listele.

İstanbul Hakkında

Dünya üzerinde 2 kıtada da toprağı olan tek şehir İstanbul, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Dünyanın en kalabalık metropollerinden biri olan İstanbul’da kültür, sanat ve spor üzerine herkese uygun etkinlikler ve mekânlar bulunuyor. Hem Marmara hem de Karadeniz’e kıyısı olması sebebiyle şehrin merkezinden uzaklaştıkça doğal güzelliklerle karşılaşmak mümkün.

Şehrin büyük ve kalabalık olması sebebiyle ulaşımda trafik etkili. Toplu taşıma olarak metro, metrobüs, vapur, deniz motoru, otobüs, dolmuş, tramvay, füniküler seçenekleri tercih edilebileceği gibi taksiler de ülkenin geneline göre burada daha hesaplı. Şehir dışından gelenler hava, kara ve deniz yolunu kullanarak şehrin merkezine kadar ulaşabiliyor.

“Tarihi Yarımada” da denilen Sultanahmet bölgesi yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği lokasyonlardan. İstanbul’da oyuncak, klasik arabalar, karikatür, modern sanat, fotoğraf, balmumu heykelleri ve sinema gibi ilginç müzeler de ziyaret edilebilecek yerlerden. Ayrıca her zevke ve bütçeye uygun konsept cafeler ve restoranlar da bulunmakta.

Her 2 yakada da iş, aile, SPA, romantik konsept, özel plajlı gibi neredeyse her ihtiyaca yönelik oteller bulunuyor. Yerli turist hafta sonu kaçamakları için genellikle Anadolu Yakası’ndaki doğayla iç içe otelleri tercih ederken, iş amaçlı konaklama arayan misafirler Avrupa Yakası’nın merkezi konumunda bir şehir otelinde kalabiliyorlar.

İstanbul Galeri

İstanbul Şehir Rehberi

İstanbul Semtleri

İstanbul Seyahat Yazıları

x