Ischia Otelleri Ara

En uygun Ischia otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ischia otellerini listele.

Ischia Hakkında

Tiren Denizi açıklarında yer alan Ischia, İtalya’ya bağlı turistik bir ada. Napoli Körfezi’nin kuzeyi boyunca uzanan adada turizm son derece gelişmiş durumda. Ischia’nın zengin termal kaynakları özellikle Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın farklı ülkelerinden buraya turistleri çekiyor. Nüfusu 60 bini aşan volkanik adaya ayrıca Uzak Doğu’dan da her yıl pek çok ziyaretçi geliyor. Ischia genellikle yaz aylarında yoğun olarak seyahat edilen bir yer. Buna karşın adanın volkanik yapısı sayesinde diğer mevsimlerde de rahatlıkla denize girmek mümkün. Ayrıca burayı ziyaret eden çok sayıda Alman turist nedeniyle Ischia sokaklarında gezerken sıklıkla Almanca tabelalara ve yönlendirmelere rastlayabilirsiniz. 

Özellikle haziran ayından itibaren popülerliği artan adada yaz sezonu hayli yoğun geçiyor. Sonbahar ve kış mevsimi ise Ischia’da son derece sakin sayılabilir. Bu nedenle eğer daha huzurlu bir atmosferin hayalini kuruyorsanız, yaz dışında kalan dönemleri tercih etmenizde yarar var. Ancak kış aylarında Ischia’ya gerçekleşen seferlerin sayısının azaldığını ve bazı otellerin kapalı olabileceğini unutmayın. Adaya ulaşmak için Napoli Uluslararası Havalimanı’na uçabilir ve daha sonra şehrin limanından kalkan Ischia feribotlarına binebilirsiniz. Adada La Mortella ismiyle bilinen botanik parkını ziyaret ederek 1000’in üzerinde bitki türünü görme şansı bulabilirsiniz. Ischia’nın hemen yanı başında bulunan bir kayanın üzerinde inşa edilen Aragonese Kalesi ise hakkında anlatılan çok sayıda gizemli hikayesi ve göz alıcı manzarasıyla görülmeye değer. Adada ayrıca balıkçılıkla ilgilenenleri cezbeden bir müze ile hem denize girmek hem de yemek için tercih edebileceğiniz plajlar bulunuyor.  

Yazın ve bahar aylarının sıcak günlerinde Ischia’nın kristal berraklığındaki sularında yüzmek son derece keyifli. Adadan ayrılmadan önce ayrıca İtalya’nın dünyaca meşhur makarnaları ile diğer lezzetlerini tatmayı da ihmal etmeyin. Ischia’da bulunan oteller özellikle yaz döneminde hızla dolabiliyor. Eğer adaya bu aylarda seyahat etmeyi planlıyorsanız, konaklama rezervasyonlarınızı en az birkaç hafta önce tamamlayarak hayalinizdeki gibi bir otelde kalabilirsiniz. Özellikle liman ve çevresinde bulunan tesisler ziyaretçiler arasında son derece popüler. Ischia otellerinde misafirlere genellikle ücretsiz kahvaltı servisi ile SPA ve açık yüzme havuzu gibi olanaklar sağlanıyor. Eğer yazın zamanınızın çoğunu denize girerek geçirmek isterseniz, Ischia’nın güneyinde yer alan ve Maronti Plajı’na kolaylıkla ulaşılabilen seçenekleri tercih edebilirsiniz.

x