4. Sayfa Indianapolis Otelleri Ara

En uygun Indianapolis otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Indianapolis otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Indianapolis Hakkında

Nüfusu oldukça hızlı bir şekilde artan Indianapolis, Amerika Birleşik Devletleri’nin Indiana eyaleti’nde bulunmaktadır. ABD'nin en büyük şehirlerinden birisi olan Indianapolis’in nüfusu 829.718 dolaylarındadır. Şehir merkezinde yer alan Indiana Üniversitesi ve Purdue Üniversitesi her sene milyonlarca öğrencinin eğitimini üstlenmektedir. Indianpolis bulunduğu coğrafi konum nedeniyle karasal iklimin birçok özelliğine sahiptir. Yaz aylarında oldukça yükselen sıcaklık 29 dereceye çıkarken, geceleri ortalama 16 derece olmaktadır. Kış ayları ise -8 derece olarak ölçülmektedir.

Indianapolis Çocuk Müzesi, Indianapolis Sanat Müzesi, Indianapolis Şehir Kanalı, Lucas Oil Stadyumu, Indiana War Memorial, Indianapolis Amtrak İstasyonu, Indianapolis Hayvanat Bahçesi, Indianapolis Motor Speedway Hall of Fame Museum, Indianapolis Yarış Pisti, James Whitcomb Riley Ev Müzesi ve Scottish Rite Katedrali şehrin her gün ziyaret alan önemli alanlarındandır.

En önemli şehir organizasyonları içerisinde yer alan Indianapolis Uluslararası Film Festivali her sene düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Dünya’nın her yerinden insanların katıldığı festival, dikkat çekici sahnelere imza atmaktadır. Şehirde hemen her kültüre yönelik olarak hizmet sunan restoranlar, çeşitli menüleri bir araya getirmektedir. Akdeniz, İtalyan, Meksikan ve Japon Mutfağının revaçta olduğu Indianapolis’te fast-food kültürü de oldukça hızlı bir şekilde yayılmıştır. Şehir merkezinde yer alan Indianapolis Metropolitan Havaalanı ve Indianapolis Uluslararası Havaalanı önemli ulaşım ağları içerisinde bulunmaktadır.

Indianapolis Galeri