Imerovigli Otelleri Ara

En uygun Imerovigli otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Imerovigli otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Imerovigli Hakkında

Santorini’nin başkenti Thira’nın 2 kilometre yakınında konumlanan Yunan köyü Imerovigli  ‘Ege’nin balkonu’ olarak da biliniyor. Köyün adı Yunancada  ‘bir yeri görmek’ anlamına gelen ‘Vigla’ sözcüğünden türüyor. Kaldera uçurumlarının tepesinde, deniz seviyesinden 300 metre yüksekte bulunan Imerovigli’den, boylu boyunca uzanan Ege’nin ışıltısını ve muhteşem günbatımlarını izleyebiliyorsunuz.  

Imerovigli, kubbeli beyaz evleri, begonvilleri ve birbirini kesen dar sokakları kadar, hemen önündeki deniz manzarasının içinde konumlanan Skaros kayasıyla da ünlü. 13. Yüzyıldan kalan bir Venedik kalesinin yükseldiği kayanın büyük bir kısmı 1817’de yaşanan bir depremle yıkılmış olsa da, manzarasıyla farklı bir seyir sunmaya devam ediyor. Orta Çağ’da korsanların gözlem yeri olan köy, geleneksel havasını günümüzde de koruyor. Kaldera uçurumunun hemen kenarında bulunan Panagia Theoskepasti Şapeli gibi onlarca dini yapı göreceğiniz Imerovigli’de, Aziz Nikolaos Manastırı ile Ai-Stratis de diğer yapılar içinde ayrı bir önem taşıyor.

1956 yılındaki yanardağ patlamasıyla yıkılan ve restore edilerek eski dokusu yaşatılmaya çalışılan Imerovigli’nin yerleşik nüfusu binin altında. Yazın turizmle canlanan kentin butik otelleri, uçurum kenarındaki tatil köyleri ve mağara evleri en çok da romantizm arayan turistlerin gözdesi. Tavernalar, kafeler ve restoranlarıyla Yunan mutfağı ile gece eğlencelerinin de en bilindik adresi olan Imerovigli, en az iklimi kadar sıcak bir atmosfer sergiliyor.

Imerovigli’ye deniz yoluyla Yunanistan’dan ve diğer adalardan kalkan feribotlarla gelebiliyorsunuz. Havayoluyla gelmek için Atina’dan Santorini Havalimanı’na aktarmalı uçabiliyorsunuz.