İkizdere Otelleri Ara

En uygun İkizdere otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İkizdere otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

İkizdere Hakkında

Kaçkar Dağları’nın eteklerinde mükemmel bir konuma sahip olan İkizdere, tam da Çamlık Deresi ve Cimil Deresi’nin birleştiği noktada yer alıyor. Karadeniz’in kuşkusuz en çok ilgi gören şehirlerinden Rize’nin şirin bir ilçesi olan İkizdere, hem sunduğu çok sayıda konaklama alternatifi hem de yaz-kış ziyaret edilebilir olması ile dikkat çekiyor. Dört mevsim eşsiz manzarası ile göz kamaştıran İkizdere aynı zamanda köklü geçmişi ve tarihi yapılarıyla da her yıl pek çok yerli ve yabancı turistiin ilgisini çekiyor. Trabzon Havalimanı’ndan yaklaşık 95 km uzaklıktaki İkizdere’ye hava yolu ile ulaşabileceğiniz gibi özel aracınızla da kolaylıkla gidebilirsiniz. İkizdere termal otelleri ya da Kaçkar Dağları’nın olağanüstü manzarasını sunan butik otel ve pansiyonlara göz atabilirsiniz.

Rize şehir merkezine 56 km mesafedeki, dört yanı el değmemiş doğal güzellikler ile çevrili İkizdere’de bilhassa doğa turizmi meraklıları en az 3-4 gün konaklamalı olarak seyahatlerini planlıyor. Siz de İkizdere ve Rize çevresini keşfetmek istiyorsanız 1-2 günden uzun sürecek şekilde seyahatinizi planlayabilirsiniz. İkizdere’nin genelinde Karadeniz ikliminin etkileri görülmekle birlikte bitki örtüsünün büyük bir kısmını da ormanlar oluşturuyor. 1952 senesinde “belediye” statüsüne kavuşan İkizdere günümüzde doğa turizmi ve termal turizm açısından oldukça gelişmiş yerleşim yerlerinden biri olarak değerlendirilebilir. Ahşap evleri, tarihi atmosferi ve doğal güzellikleri ile her yıl binlerce turistin ilgisini çeken İkizdere’de doğa ile iç içe unutamayacağınız bir tatil için hazır olun.

Tertemiz havası ve termal kaynakları ile dinlenme amaçlı gelenleri fazlasıyla memnun eden İkizdere’de doğa sporlarına ilgili olanlar için de çeşitli aktivite alanları bulunuyor. İlçedeki dağların zirvelerine tırmanabilir veya trekking parkurlarını keşfe çıkabilirsiniz. Dağlık bir araziye sahip olan İkizdere, yaklaşık 2000 metre yükseklikteki Rize dağlarının kesişiminde bulunuyor. Gürdere, Ayvalık, Başköy, Ilıcaköy, Yerelma, Eskice, Diktaş, Gürdere, Gölyayla ve daha pek çok köyü sınırları içerisinde barındıran İkizdere’nin en turistik yerleşim yerlerinden bazıları, Çamlıkköy, Koylav Köyü, Bayırlar Köyü, Meşeköy, Tozköy ve Yerelma Köyü. Rize il merkezinden ortalama 50-55 dakika içerisinde İkizdere’ye varmanız mümkün.