İçmeler Merkez Otelleri Ara

En uygun İçmeler Merkez otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İçmeler Merkez otellerini listele.

İçmeler Merkez Hakkında

Marmaris’in merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alan İçmeler, çevresini saran enfes doğasıyla adeta cenneti andıran bir tatil beldesi. Marmaris’in merkezinden ortalama 10-15 dakika süren araç yolculuğu ile İçmeler’e gelmeniz mümkün. Ege Denizi’ne doğru açılan muazzam koylarına hayran olacağınız beldenin günümüzdeki nüfusu 10 bin civarında. Ancak yaz aylarında İçmeler otelleri yabancı ve yerli turistlerle doluyor ve bu sayı birkaç katına dek yükselebiliyor.

Akdeniz ikliminin tüm tipik özelliklerini taşıyan İçmeler’de yazlar oldukça sıcak ve nemli geçiyor. Bahar ayları ise kısmen daha ılıman. Kışın havanın iyice serinlemesi ve yağışların artmasıyla birlikte İçmeler’e gelenlerin sayısı bir sonraki bahara dek azalıyor. Beldede Marmaris’in merkezi ile kıyaslandığında hayat çok daha sakin ve huzur dolu. Bu sayede özellikle tatilden beklentisi eğlenceden çok dinlenmek ve sakinleşmek olanlar için İçmeler adeta biçilmiş kaftan denebilir.

Marmaris’in merkezinden bineceğiniz minibüslerle günün neredeyse 24 saati İçmeler’e gelebilirsiniz. Bölgeye hava yoluyla seyahat edecek ziyaretçiler ise Dalaman Havalimanı’na uçarak buradan Marmaris servislerini kullanabilirler. Dalaman Havalimanı’nın İçmeler’e uzaklığı yaklaşık 90 kilometre. Havalimanından beldeye servisle 1,5 saatten biraz daha uzun süren bir zamanda gelmeniz mümkün. İçmeler Plajı, pek çok ziyaretçiye göre Marmaris’in merkezindeki plajlardan daha güzel. Bu özelliği sayesinde belde genel olarak tüm günü denize girerek değerlendirmek isteyenleri cezbediyor. Ayrıca Ege sahilleri boyunca uzanan muazzam plajda dilerseniz sörf, kano, dalış ve deniz paraşütü gibi keyifli aktivitelerle eğlenme şansınız var. Eğer beldenin ünlü plajlarından daha ötesini görmek isterseniz, İçmeler sahilinden düzenlenen tekne turlarına mutlaka katılmalısınız.

x