Hua Hin Otelleri Ara

En uygun Hua Hin otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Hua Hin otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Hua Hin Hakkında

Tayland’ın kıyı şehirlerinden olan Hua Hin, Tayland Körfezi’nin batı kıyısında yer alıyor. Ülkenin en eski tatil şehri olan Hua Hin’de birçok ünlü tatil konaklama yeri ve plaj bulunuyor. Ülkenin başkenti Bangkok’a yaklaşık 200 kilometre uzaklıkta bulunan Hua Hin’de, 2006 verilerine göre yaklaşık 85 bin kişi yaşıyor. 1920’li yıllarda Kraliyet ailesinin bu bölgeye tatil amacı ile yerleşmesinin ardından ünü artan Hua Hin şehri, günümüzde birçok aile tarafından tatil mekanı olarak tercih edilmeye devam ediyor.

Tropikal iklime sahip olan şehir, temiz, ferah ve güzel bir doğaya sahip. Yıl boyunca sıcaklık değeri her ay için aynı iken, ortalama sıcaklık değerinin 25 derece olduğu söylenilebilir. Şehirde 2015 yılında inşa edilen Hua Hin Havaalanı bulunmasına rağmen, henüz uçuşlar başlamış durumda değil. Ancak şehirden başkent Bangkok’a düzenlen otobüs seferleri ile gidilebiliyor.

Ayrıca şehir, Bangkok ile Singapur arasında gidip gelinmesini sağlayan güney demiryolu hattının üzerinde bulunuyor. Şehir içi ulaşımın sağlanması ise karayolu ulaşımı tercih ediliyor. Şehirdeki en öne çıkan aktiviteler arasında; balıkçılık, uçurtma, fitness, dövüş sanatları, fil kampı, Tai masajı, SPA, yemek kursları, doğa yürüyüşü, bisiklet, dalgıçlık, su sporları, midilli biniciliği ve golf sayılabilir.