Hollywood Otelleri Ara

En uygun Hollywood otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Hollywood otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Hollywood Hakkında

Hollywood, ABD’nin Los Angeles şehrinin bir bölümüdür. Sinema sektörüyle ünlenmiş bir yerdir. Amerikan sinema sektörünün önemli filmleri burada çekilir, ünlü artistler de genelde burada yaşar. Aslında ABD’de sinema sektörü New York’ta başlamış ancak ünlü bilim adamı Thomas Edison’a buluşlarından dolayı patent ödememek için Hollywood denilen bölgeye çekilmiş. Burada büyük sinema platoları yapılmış ve art arda şirketler kurulmuş. Hollywood lüks evlerin, ünlü markaların yer aldığı bir yer. Zaten genelde ünlüler ve zenginler oturuyor.

Kaldırımlarda ünlülerin isimli yıldızlarının bulunduğu Walk of Fame, Hollywood’un en ünlü yeri. Oscar törenlerinin yapıldığı ünlü Kodak Tiyatrosu, önemli gösterilerin yapıldığı Çin Tiyatrosu, ünlü mağazaların bulunduğu Rodeo Drive ve tabi ki Disneyland gezilebilir. Disneyland’ı gezmek en az 2 gününüzü alabilir. Oldukça geniş bir arazi üzerinde dünyanın önemli çizgi film kahramanlarının maskotları arasında yürümek ya da o film çekilen mekanlarda dolaşmak oldukça keyifli olacaktır.

Şehirde Akdeniz tropikal iklimi karışımı bir iklim görülür. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. Gezmek için bahar aylarını tercih edebilirsiniz. Hollywood’a gitmişken ünlülerin yaşadığı yer Beverly Hills ve Santa Monica’ya gitmeden olmaz.